1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlçeleri gezen Demirkıran çözüm sürecine değiniyor
İlçeleri gezen Demirkıran çözüm sürecine değiniyor

İlçeleri gezen Demirkıran çözüm sürecine değiniyor

Siirt AK Parti Milletvekili Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Afif Demirkıran Eruh ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

A+A-
Hergün farklı bir ilçeye ziyaret gerçekleştiren Demirkıran, bugünkü durağı olan Eruh'ta AK Parti ilçe Başkanlığını ziyaret ederek, teşkilat üyeleri ile bir araya geldi, halkın sorunlarını dinledi. Eruh Ilçe Başkanlığında bir konuşma gerçekleştiren Demirkıran, Eruhlulardan çözüm surecine sahip çıkmalarını istedi.
 
Ülkemizin ve bölgemizin huzura kavuşması için Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması gerektiğini ifade eden Demirkıran, sürecin başarıya ulaşmasının her kesimin faydasına olduğunu belirtti. 
 
Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı demokratikleşme hamlesini gerçekleştirdiklerini söyleyen Demirkıran,  Türkiye'de büyük bir zihniyet dönüşümü gerçekleştiren devlet için yaşayan vatandaş anlayışını terk ederek, vatandaş için yaşayan devlet anlayışını hakim kıldıklarını, yasakları bir bir ortadan kaldırarak adım adım özgürlükleri tesis ettiklerini söyleyerek, silahların gölgesinde siyaset yapılamayacağını halkın artık sivil siyasetin hakim olması gerektiğine inandığını söyledi.
 
Eruhlu gençlerle de bir araya gelen Demirkıran, sorunları dinleyerek çözüm önerilerine değindi. Gençlere yönelik istihdam imkanlarının artırılması için yeni projeler uygulayacaklarını, Eruh'ta bir Gençlik Merkezi ile ÇATOM'un açılması için her türlü desteği vereceğini belirtti.
 
Göreve yeni başlayan Eruh Kaymakamını da ziyaret eden Demirkıran, ziyaretin ardından beraberindekilerle köylere giderek köylerde yapılan çalışmaları inceledi, köylerin sorunlarını dinledi.
 
demirkiran1-001.jpg
 
demirkiran2-001.jpg
Bu haber toplam 2465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!