1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. İlbaş: “OHAL tam bir felaket olur”
İlbaş: “OHAL tam bir felaket olur”

İlbaş: “OHAL tam bir felaket olur”

Terör eylemlerinin artmasıyla birlikte OHAL’in gündeme gelmesi tepkiyle karşılandı.

A+A-

Ak Parti Siirt İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Siirt’in tanınmış aşiretlerinden Düderan ailesinden Ali İlbaş, OHAL (Olağanüstü Hal ve Sıkıyönetim)’in gündeme gelmesine tepki gösterdi.

Tepkilerini Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada dile getiren İlbaş, OHAL’in ilkel bir yönetim şekli olduğuna ve ülkeyi tam bir felakete sürükleyeceğine dikkat çekti.

İlbaş, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada :

“23 yıl bu bölgede OHAL uygulandı. İnsanlar göç etmek zorunda kaldı. İnsanlar köylerine gidip gelemediler. OHAL’in bölgemizden kalkmasından ve özellikle 2002 yılından bu yana yapılan yatırımlardan sonra bölge insanı olarak hepimiz nefes aldık. Bölgemizde kurulan barajlar, santraller ve diğer tüm yatırımlar sayesinde bölge insanımız istihdam imkanı bulmuştur. Bölge halkımız geçmiş yıllarda çok ihmal edildi. Bu ihmalden ençok terör örgütleri nemalanmıştır. Son 5 yıl içerisinde göç hareketleri en az seviyeye indi.  Bölgemizi o eski karanlık dönemlere getirmek isteyenler var. Son zamanlarda yapılan provokatif eylemler demokratik açılımdan rahatsız olunduğunun bir göstergesidir. Bölge halkı OHAL’in ne manaya geldiğini çok iyi biliyor. Demokrasinin, özgürlüğün yok olması demektir. İşsizliğin, göç hareketlerinin tekrardan başlaması, yatırımların durması demektir. Türkiye dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmektedir. Bunu hazmedemeyen iç ve dış mihraklar demokratik açılımla başlayan bu süreci baltalamaya çalışmaktadır. Halkımızın, bölge insanımızın daha dikkatli olmaları, oyuna gelmemeleri gerekmektedir.” dedi.

Bu haber toplam 2415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!