1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlbaş: “Kurtalan’da hizmet yerine kepenk kapattırdılar”
İlbaş: “Kurtalan’da hizmet yerine kepenk kapattırdılar”

İlbaş: “Kurtalan’da hizmet yerine kepenk kapattırdılar”

AK Parti Kurtalan İlçe Kongresi’nde konuşan İl Başkanı Ali İlbaş, BDP’li Kurtalan Belediyesi’ni topa tuttu

A+A-

AK Parti İl Başkanı Ali İlbaş, partisinin Kurtalan İlçe Kongresinde zehir zemberek yaptı. İlbaş’ın açıklamalarıyla kongre salonunda alkışlar uzun bir süre kesilmedi.

İşte İlbaş’ın açıklaması:

“Buradaki heyecandan gördüm ki önümüzdeki yerel seçimlerde hem belediye hem il meclis üyelerini alacağız. Bunun için çalışacağız. AK Parti, 1960-1971-1982-1998 darbe ve muhtıralarından sonra bu ülkeyi kalkındırabilecek tek parti olduğu için buradayız. 2002’de kurulduğu günden bugüne kadar yapılan çalışmalarla vesayetler kaldırıldı.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Kurtalan Belediyesini almalıyız. Çünkü Kurtalan’da sorunlar çok. Şimdiki ve bundan önceki belediyeler bizlere hizmet yerine kepenk kapattırdılar, çocuklarımızı dağa gönderdiler, inançlarımızla oynadılar. Kurtalan gibi bir ilçenin ortasına Park yaparak Zerdüştlük dininin sembollerini koydular. Biz önümüzdeki yerel seçimlerde o sembolleri yıkacağız. Biz Kürdüz ama bölücü değiliz. Kürdüz ve Kürtlüğümüzle de onur duyuyoruz. Biz Kürt, Türk, Arap, Laz, Çerkez olarak bu ülkenin sahipleriyiz. Bursa da, Çanakkale de, İstanbul da, Muş ta, Siirt te benimdir.”

 

Söz Konusu Konuşmanın Yer Aldığı Video


Kurtalan Ak Parti 4. Olağan Kongresi

Bu haber toplam 4221 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!