1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlbaş kongreyle ilgili Siirtliler.Net’e bilgi verdi
İlbaş kongreyle ilgili Siirtliler.Net’e bilgi verdi

İlbaş kongreyle ilgili Siirtliler.Net’e bilgi verdi

5 Mayıs Cumartesi günü İl Kongresini gerçekleştirecek olan AK Parti’nin İl Başkanı Ali İlbaş, kongreyle ilgili Siirtliler.Net’e bilgiler verdi.

A+A-

Siirtliler.Net’i ziyaret eden Ali İlbaş, kongreye birkaç gün kala kamuoyunun merak ettiği soruları Suat Bilim’e açıkladı.

Aday mısınız?
 
1,5 yıldır atama kararıyla bulunduğum AK Parti Siirt İl Başkanlığına partimizin 4.Olağan İl Kongresinde aday olarak yeniden talibim. 5 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz il kongremizi bir bayram havası içerisinde geçireceğiz.
 
Tek aday mı var?
 
Şu ana kadar ne il başkanlığımıza ne de genel merkezimize adaylık için müracaatta bulunan olmadı.
 
Kongre günü bir aday bekliyor musunuz?
 
Bu bir demokratik yarıştır. Her zaman partimize gönül vermiş her vatandaşımız hizmet etmek amacıyla aday olabilir. Şu ana kadar herhangi bir aday müracaatı olmasa da kongremizin son saatine kadar bu yarışta herkesin başvuru yapma hakkı var. Böyle bir başvuruya ben Ali İlbaş olarak sonsuz saygı duyarım.
 
Kaç delege oy kullancak?
 
Toplam 630 delegemiz var ve bu delegelerimiz İl Başkanı ile yönetimi seçmek için sandık başına gidecek.
 
Kongrede konuklarınız olacak. Onlar kimler?
 
AB Bakanımız Egemen Bağış, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, AK Parti eski İl Başkanlarımızdan Şefik Erden, Siirt eski Milletvekilimiz Yılmaz Helvacıoğlu gibi birçok misafirlerimiz il kongremize katılacaklar.
 
Yeni yönetim için nasıl bir liste hazırladınız?
 
Bu sene partimizin yeni yönetimle ilgili bazı kıstasları oldu. İl başkanlığı yönetiminin %30’u bayan, %30’u ise 30-35 yaş grubu gençlerimizden ve diğerleri ise eğitimli kişilerden oluşacaktır. Genç, dinamik, eğitimli ve halkımız tarafından sevilen bir yönetim oluşturmak için kolları sıvadık.
 
Ben buradan Siirtliler.Net aracılığıyla tüm hemşehrilerime şunu söylemek istiyorum. AK Parti’ye gönül vermiş, şehrimize hizmet etmek isteyen herkesi Cuma akşamına kadar partimize davet ediyorum
 
akpartidavetiye.jpg
Bu haber toplam 3081 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!