1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlahiyat Fakültesi Oryantasyon Eğitimi
İlahiyat Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

İlahiyat Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencilerine Oryantasyon eğitimi verildi.

A+A-

Siirt Üniversitesi tanıtım filmiyle başlayan program, Kur’an tilavetiyle devam etti. Programda söz alan Siirt Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, öğrencileri tebrik ettikten sonra eğitim-öğretimde, görevde ve bilimsel çalışmalarda kalitenin çok önemli olduğunu, Siirt Üniversitesi ve İlahiyat Fakültesinin dikkate değer bir şekilde gelişme içerisinde bulunduğunu belirtti.

Konuşmasına öğrencileri tebrik ederek başlayan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci; Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin çok genç olmasına rağmen iyi bir kadroya sahip olduğunu ve bu kadronun sayıca geliştiğini, İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin de iyi imkânlara sahip olduklarını ve onların söz konusu imkânlarını da en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini, öğrencilerin hem İslam düşünce geleneğini hem de çağdaş eğitim metotlarını bilmelerinin geleneği günümüzün diliyle  ifade edebilme yeteneklerine sahip olmalarının zorunluluk olduğunu söyledi. Ayrıca Erdemci, Üniversite eğitiminin sistemli bilgiyi sağlayan bir yapıda olduğunu, öğrencilerin Arapça’yı ve bir Batı dilini iyi derecede öğrenmeleri gerektiğini, bunun yanında hem İslam’ın temel ilkelerini hem de eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısını ilke edinmeleri gerektiğini ve ayrıca farklı fikirlere karşı hoşgörülü olmaları gerektiğini ifade etti.

Erdemci’nin konuşmasından sonra söz alan Prof. Dr. Gassan Mortada, ciddiyetle ve iyi bir şekilde çalışarak Arapça’nın en iyi derece öğrenilebileceğini belirtti. Arapça’yı en iyi derecede bilmenin İslami bilimler için çok gerekli olduğunu ifade eden Mortada, konuşmasını öğrencilere iyi dileklerini dile getirerek bitirdi. Ardından İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fadıl Ayğan hazırlık programıyla ilgili bir tanıtım yaptı ve ayrıca hazırlık sınıfı sınavları konusunda ve bazı resmi işlemlerle ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Sonrasında İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemalettin Sancar söz aldı. Konuşmasında Arapça’yı ve Kur’an’ı bilmenin öneminden söz etti. Program bu konuşmayla sonlandı. 

Bu haber toplam 3138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!