1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İl Valisi, Kurtalan’ın 2 köyünde incelemelerde bulundu
İl Valisi, Kurtalan’ın 2 köyünde incelemelerde bulundu

İl Valisi, Kurtalan’ın 2 köyünde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi Necati Şentürk, Kurtalan’a bağlı Yanarsu ve Aksögüt köylerinde incelemelerde bulundu. Köy meydanında toplanan vatandaşlarla bir süre görüşen Vali Şentürk, muhtarlardan köylerin sorunlarını dinledi.

A+A-

Daha sonra köy okullarını gezen Vali Necati Şentürk, burada eğitimlerine devam eden öğrencilere kitap hediye ederek, öğretmenlerle görüştü.

 

Devlet tarafından köylerde yapılan çalışmaları yerinde görmek ve vatandaşların sorunlarını dinlemek için fırsat buldukça ziyaret ettiğini belirten Siirt Valisi Necati Şentürk, "Bu gezilerimizin kapsamında bugün Kurtalan ilçemize bağlı Yanarsu ve Aksöğüt köylerimizi ziyaret ettim. Vatandaşlarımızın sorunlarını kendilerinden dinledim. Köylerimizde uyguladığımız KÖYDES projesi ile alt yapı sorunlarını önemli ölçüde çözmüş durumdayız. Bundan sonra eğitim başta olmak üzere sağlık ve diğer sorunları çözmek için çaba göstereceğiz. İl düzeyinde geçen yıl eğitimde yakaladığımız başarıyı daha da yükseklere çıkarmak için çeşitli projeler uyguluyoruz. Bunun için eğitimin kalitesini köylerimizde de mutlaka artırmamız gerekiyor. Çalışmalarımızı bunun üzerine yoğunlaştırmış bulunuyoruz. Bu konuda köylerde görev yapan öğretmenlerimize hedeflerimizi ve beklentilerimizi aktarıyorum." dedi.

 

Vali Necati Şentürk’ün incelemelerine Kurtalan Kaymakamı Mustafa Gündüz eşlik etti.

 

necati şentürk

Bu haber toplam 2331 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!