1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İl Milli Eğitim Müdürü’nü ağlatan minikler
İl Milli Eğitim Müdürü’nü ağlatan minikler

İl Milli Eğitim Müdürü’nü ağlatan minikler

Minik Öğrencinin Bayrak konulu şiiri İl Milli Eğitim Müdürü ETEKER’i ağlattı

A+A-

İl Milli Eğitim Müdürü’nü ağlatan minikler

                Mehmet Ali İLBAYLI Anaokulu öğrencilerinin Şiir Gecesinde duygusal anlar yaşandı.

                Öğretmen Beşire ARICI Hanımefendi yönetimindeki geceye, İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER, Özel Celal DEĞER İlköğretim Okulu Müdürü Şeref AYDUR ve minik öğrencilerin değerli velileri katıldı.          

                Sempatik ve mütevazı tavırlarıyla dikkat çeken Okul Müdürü Şeref AYDUR, Şiir Gecesinde yaptığı konuşmada bu gibi etkinliklerin amacının minik öğrencilere medeni cesaret kazandırmak olduğunu belirtti. Kendi öğrencilik hayatından bir örnek vererek bu gibi etkinliklerin önemine değinen AYDUR, kurum olarak sosyal faaliyetlere ciddi bir şekilde zaman ayırdıklarını ve öğretim yılı içersinde daha birçok sosyal faaliyeti de gerçekleştireceklerini belirtti.

 

SİİRTLİLER.NET

Minik Öğrencinin Bayrak konulu şiiri İl Milli Eğitim Müdürü ETEKER’i ağlattı

               

        Kadir DOĞAN isimli minik öğrencinin okuduğu bayrak sevgisini anlatan şiirini dinlerken duygulandığı gözlenen İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER göz yaşlarını tutamadı.

 

               

 

 

          Program sonrasında yaptığı konuşmada, minik öğrencilere medeni cesaret ve kendini ifade edebilme becerisini kazandırmaları için velilere telkinlerde bulunan ETEKER, bu tür etkinliklerin en az diğer dersler kadar önemli olduğunu vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürünün gayet mütevazı bir şekilde, sade bir vatandaş gibi geceye katılması gözlerden kaçmadı.

                Şiir Gecesi programı, minik öğrencilerin yöresel kıyafetlerle yaptıkları Elazığ yöresine has Çayda Çıra oyununu Urfa yöresinden rahmetli Kazancı Bedih’in Nemrud’un Kızı adlı şarkısı eşliğinde canlandırmalarıyla sona erdi.

SİİRTLİLER.NET

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 4437 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!