1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı İlk Toplantısını Yaptı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı İlk Toplantısını Yaptı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı İlk Toplantısını Yaptı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 yılı ilk toplantısını, Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yaptı.

A+A-

Toplantıya; Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bünyamin Kuş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Belediye Başkan Yardımcısı Yener Tanık, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Aslan, STK temsilcileri ve diğer kurulu üyeleri katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, kentteki istihdam oranının arttırılması için yapılması gereken çalışmaların titizlikle takip edilmesi gerektiğini belitti. Vali Tutulmaz “Cumhuriyet tarihimizin en büyük kalkınma programı olan Caziben Merkezleri Programlarından girişimcilerimizin ve yatırımcılarımızın en iyi şekilde yararlanmaları için tüm kurum ve kuruluşlar olarak her türlü desteğin sağlayacağız.” dedi.

DİKA tarafından her türlü teknik desteğin verilmeye başlandığını kaydeden Vali Tutulmaz “Yatırım yapmak için yeter ki enerjiniz olsun ve geleceğe yönelik umudunuz olsun. Tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz, her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

2016 yılının genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Aslan, sunu eşliğinde kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2017 yıllık eğitim planları ve faaliyet raporunun kurula sunulduğu toplantıda, KOSGEB İl Müdürlüğünün 2016 yılı çalışmaları ile 2017 yılı mesleki eğitim planı ve kurs taleplerinin, Siirt Üniversitesi işbirliğinde alt çalışma guruplarının oluşturulması karara bağlandı. Dilek ve temennilerin ardından, toplantı sona erdi.

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!