1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İl Genel Meclisine denetim gibi ziyaret
İl Genel Meclisine denetim gibi ziyaret

İl Genel Meclisine denetim gibi ziyaret

İl Genel Meclisini ziyaret ederek aylık toplantılarına da katılan Vali Musa Çolak’ın mesajları oldukça netti.

A+A-

Vali Çolak’ı, İl Genel Meclisi başkanı Fırat Soysal ve üyeleri karşıladılar. Siirt’teki birlik ve beraberlik havasının üst seviyede olduğunu belirten Vali Çolak, İl Genel meclis üyelerinin Siirt’e hizmet konusunda büyük emek harcadıklarını da hatırlattı.

 

HİZMETTE SİYASİ GÖRÜŞ GÖZETİLMEMELİ

 

İl genel meclis üyelerinin farklı siyasi görüşleri olabileceğini kaydeden Vali Çolak, “Hangi siyasi görüşte olunursa olunsun, önemli olan Siirt'in sorunlarının çözümü noktasında ortak hareket edebilmektir. Onun için ilde yapılacak yatırımlar ve projeler konusunda hep birlikte çalışacağız.” dedi.

 

İL GENEL MECLİS ÜYELERİ ARALARINDA SAĞLIKLI İLİŞKİLER KURMALI

 

Yerel yöneticilerin, halkı temsil etmek ve onlara hizmet etmek için seçildiklerini ifade eden Vali Musa Çolak, konuşmasına şöyle devam etti: “Asıl olan hizmettir. Demokrasimizin güçlenmesi, ilimizin planlı ve sağlıklı gelişmesi için İl Genel Meclisimizin yapacağı çalışmalar bu açıdan çok önemlidir. Sizler aranızda sağlıklı, özverili, samimi ilişkiler kurarsanız, hizmet kalitesi de aynı oranda artar. Birlik ve beraberlik içinde Siirt’in gelişmesi ve kalkınması için büyük bir özveri ile hep birlikte çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.”

 

Kamu hizmetlerinin sunumunda il özel idaresinin çalışmalarının önemli olduğunu da vurgulayan Vali Musa Çolak, “Son yasal düzenlemelerle birlikte genel idarenin tüm çalışmaları ve yatırımları özel idare tarafından yapılmaya başlandı. İl Özel idaremizin karar organı da il genel meclisimizdir. Siirt’in kalkınması ve gelişmesi için mutlaka yeni projeler üretmeliyiz. KÖYDES projesi sayesinde köylerimiz asfalt yola, kapalı devre içme suyuna kavuştu. Şimdi de kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarına ağırlık vermeye başladık. Yine aynı şekilde il genel meclisimizin katkılarıyla genel idare hizmetlerinden içme suyu ve kanalizasyona, tarımsal hizmetlerden eğitime, kültür, turizm ve spordan sağlık hizmetlerine, güvenlikten sivil savunma hizmetlerine kadar pek çok alanda Özel İdaremizin imkânları çerçevesinde gerekli olan çalışmaları yapıyoruz. İnanıyorum ki hep birlikte çok daha büyük projeler gerçekleştireceğiz. Ben il valisi olarak, Siirt’te yaptığınız çalışmalar ve yaptığınız katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Desteklerinden dolayı Vali Musa Çolak’a teşekkür eden İl Genel Meclisi Fırat Soysal da, Siirt’in kalkınması için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için meclis üyeleri ile birlikte gayret gösterdiklerini belirtti.

 

Vali Musa Çolak, daha sonra Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ile Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalarını denetledi. Kurum müdürlerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çolak, hizmet sunumunda vatandaş odaklı çalışılmasını istedi.

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!