1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. İl Emniyet Müdürü: 20 yıldır istihbaratçıyım
İl Emniyet Müdürü: 20 yıldır istihbaratçıyım

İl Emniyet Müdürü: 20 yıldır istihbaratçıyım

Siirt İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirtliler.Net’in sorularını yanıtladı.

A+A-

“henüz okuyamadım” dediği 900 civarında e-maili olduğunu öğrendiğimiz İl Emniyet Müdürü Recep Güven ile söyleşimizin özeti…

Belediye Başkanı Selim Sadak ile mahalle kahvesinde bir araya gelip çay içtiniz. Bunu nasıl okumalıyız?

Halkın iradesine saygı olarak okumalısınız. Halka hizmet veren kurumların çatışmaması fikrinden hareketle böyle bir ortam yaşanmıştır. Ayrıca konuya insani temelde de bakmak lazım. Bir davete icabet var orada.

Polisgücü Spor’u değerli bir işadamımıza teslim ettiniz!

Polis Gücü Spor gerek basket gerekse futbolda çok başarılı. Polis Gücü’nün var oluş amacı Siirt’teki gençlere sporu sevdirmektir. Sayın Zekeriya Batğı’ya böyl ebirşey düşünür müsünüz dedik ve sorumuzu ikiletmedi. Çok büyük bir jest yaptı. Kendisinden de böyle bir jesti bekliyorduk zaten.

İstihbarat kökenlisiniz. Yurtdışında önemli eğitim seminerlerine katılarak mesleki kariyerinizi yükselttiniz. İstihbarat kökenli olmanız mesleğinize ne tür katkı sağlıyor?

Belki insanlarla doğrudan ilişkide zorluk çekebiliriz. 20 yılı aştı benim istihbaratçılığım. Olayların arkasına bakmak gibi bir alışkanlık getiriyor. Bu normalde her poliste vardır. Çok farklıyız diyemem.

Emniyet Müdürü, bizim her şeyimizi biliyor mu?” şeklindeki bir düşünce mesleğiniz açısından size kolaylık mı yoksa zorluk mu sağlıyor?  Ve benzeri diğer sorularımızla ilgili Söyleşimizin tamamını Siirtliler.Net Gazetemizin Ocak sayısında okuyabileceksiniz.

Bu haber toplam 4270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!