1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İktisas Spor Güreşçilerinden Türkiye üçüncülüğü
İktisas Spor Güreşçilerinden Türkiye üçüncülüğü

İktisas Spor Güreşçilerinden Türkiye üçüncülüğü

10-12 Nisan tarihleri arasında Elazığ ilinde yapılan Yıldızlar Greko-Romen Türkiye şampiyonasında İktisas spor kulübü sporcusu M. Emin Baykara 54 kg’da Türkiye 3.sü oldu.

A+A-

2020 olimpiyatlarında ülkemizi olimpiyatlarda temsil etme onuruna erişecek 81 ilden sporcunun katılımı ile Elâzığ ilinde gerçekleşen Yıldızlar Greco romen Türkiye şampiyonası, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Siirt ilimizi temsilen ter döken güreşçimiz M. Emin Baykara 54 kg Sıkletinde Türkiye 3.sü Olmuştur.

Elde ettiği bu güzel başarı ile ilimize dönen sporcumuza Siirt iktisas spor kulübü başkanı eski Milli Güreşçi M. Şakir Kayaalp Altın hediye ederek Kulüp Antrenörleri de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

KAYAALP GÜCÜM YETTİĞİNCE GÜREŞ’E HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEM…

Kayaalp yaptığı açıklamada Siirt İktisas spor kulübü olarak yıllardır Ata sporumuz olan Güreşte Milli sporcular yetiştirmenin  onurunu yaşıyoruz . Böylesi güzel bir başarıya imza atarak ilimize madalya ile dönen sporcumuza altın hediye ettik, sporcularımızın bizlere verebilecekleri en güzel hediye 2020 olimpiyatlarında ilimizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etme onuru olacaktır.

Sporcumuzun gelişimine katkı sağlayan tüm antrenörlerimi tebrik ederek  başarıda emeği olan herkesi kutladığını belirtti.

Emin Baykara ise Türkiye 3.sü Olmama rağmen beni kulübüm ödüllendirdi elbetteki ben öncelikle Siirt’imi sonra kulübümü temsil ediyorum. Burdan yetkiler ve iş adamlarımızdan bizi ziyaret edip bizi onurlandırıp şampiyonluğumuza ve sevincimize ortak olmalarını bekliyoruz. Milli takım da Siirt’i en iyi şekilde temsil etmek istiyorum bu anlamda bana sahip çıkan kulüp başkanım eski Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Şakir Kayaalp’e ve kulüp antrenörlerime emekleri için teşekkür ediyorum.


Ayrıca Geçtiğimiz sezon Kayseri Pansu spor kulübüne transferini gerçekleştirdiğimiz Siirtli sporcumuz Abdullah Toprak’ın Türkiye 2.si olması bizleri onurlandırmıştır.

Sporcumuz M. Emin Baykara 19 Nisan 3 Mayıs tarihleri arasında Antalya Kemerde yapılacak Milli takım kampına davet edildi.

gures1-002.jpggures2-002.jpg

Bu haber toplam 1907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!