1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İkinci tur Umrecileri yola çıkıyor
İkinci tur Umrecileri yola çıkıyor

İkinci tur Umrecileri yola çıkıyor

Siirt’ten umreye gidecek olanlara önce seminer verildi, ardından çeşitli hastalıklara karşı Menenjit aşısı yapıldı. İkinci Umre kafilesinin yarın sabah 05:30’da Müftülük önünden hareket edeceği belirtildi.

A+A-

Siirt’ten kutsal topraklara gidecek olan umre ziyaretçilerine Çarşı Camiinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşıları yapılırken, İl Müftü Vekili M.Baki Bilgili “Umreye dünyanın her yerinden insanlar geliyor. Bu nedenle koruyucu tedbir amaçlı umreye gideceklere menenjit aşısı yapılıyor. Bu aşıyı da mutlaka Umre’ye gidecek olan kardeşlerimizin yaptırması gerekiyor.” dedi.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Bilgili, Çarşı caminde yapılan seminerde: “Umre nedir, nasıl yapılır, İhram ve yasakları, tavaf, sa'y Mekke ve Medine’deki ziyaret yerlerini anlattı. Umrecilerimizin sağlık ve huzur içerisinde vazifelerini yerine getirmeleri için Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken önlemleri almıştır. Milletimiz, memleketimiz, birlik beraberliğimiz ve bütün Müslümanlar için dua edin”  dedi.

Seminerde Hac ve umre Şefi Sadullah Eldemir de idari ve teknik konularda umrecileri bilgilendirerek 20 ve 26 günlük Umre turlarına müracaat edildiğini, toplam Umrecilerin 61 kişi olduğunu, yurda dönüşlerin 6 Nisan 2010 tarihinde gerçekleşeceğini belirtti.

 

BİRİNCİ TUR UMRECİLERİ YURDA DÖNDÜ

 

Öte yandan ilimizden birinci tur’da Umre’ye gidenler bugün yurda dönerek ailelerine kavuştular.

 

 

Bu haber toplam 2393 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!