1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İHH İnsani Yardım Vakfı 11 Ağustos’ta Siirt’te İftar Sofrası Kuracak
İHH İnsani Yardım Vakfı 11 Ağustos’ta Siirt’te İftar Sofrası Kuracak

İHH İnsani Yardım Vakfı 11 Ağustos’ta Siirt’te İftar Sofrası Kuracak

İHH İnsani Yardım Vakfı gezici aşevinin 11 Ağustos’taki durağı Siirt olacak.

A+A-

İHH 2011 Ramazan çalışması kapsamında Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara isimli gemiye yapılan İsrail saldırısı sonucu şahadet şerbetini içen İbrahim Bilge’nin ruhuna ithaf olunmak üzere “Halil İbrahim Sofrası” adı verilen iftar sofrası geçen Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da 11 Ağustos’ta kurularak iftar açılacak. Bahçelievler Mahallesi A.Gaffar Okkan Caddesi üzerinde bulunan Naci Kutlu (Üçgen) Parkında gerçekleştirilen iftar programına yoğun bir katılım olacağı tahmin edilmektedir.

 

Konuya ilişkin Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar’ın yaptığı açıklamada : “Ramazan nedeniyle birçok ülkede ihtiyaç sahiplerine Türkiye halkının yardımlarını ulaştıran İHH, bu anlamda Türkiye’de de önemli bir çaba içerisinde. Ramazan ayı münasebetiyle Gezici Aşevi'nin Siirt durağı Ramazan ayının 11. Gecesinde iftar programıyla gerçekleştirilecek. Bu organizasyonlar ile insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularının arttığını görmekteyiz. İHH İnsani Yardım Vakfı dünyanın 110 ülkesinde çalışma ve projesi bulunan ve 19 yıllık bir geçmişi olan bir vakıf. Halil İbrahim Sofrası adını verdiğimiz iftar programımıza tüm Siirtlileri bekliyoruz” Dedi.

 

Yetim çocuklara bayramlık elbise dağıtacak olan İHH, 28 ilde de insanlarla birlikte iftar etmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Öte yandan İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağlı Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından daha önce tespit edilen 200 yetim çocuğa bir giyim mağazasından bayramlık elbiseler giydirileceği öğrenildi.

 

 

 

Bu haber toplam 1971 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!