1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. İHH Başkanı Yıldırım’dan Gazetemize ziyaret
İHH Başkanı Yıldırım’dan Gazetemize ziyaret

İHH Başkanı Yıldırım’dan Gazetemize ziyaret

26 Aralık Pazar günü Mavi Marmara gemisini karşılama organizasyonunu yürüten İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Siirtliler.Net’i ziyaret etti.

A+A-

İHH tarafından organize edilerek gemilerle Gazze’ye insani yardım götürürken uluslar arası sularda İsrail terör devleti tarafından saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisi 26 Aralık Pazar günü yurda dönüyor. Türkiye’nin birçok şehrinden Mavi Marmara gemisini karşılamaya gelmesi beklenen 10 binlerce vatandaşı gemiyi karşılama heyecanı şimdiden başladı.

IHH Başkanı Bülent Yıldırım

Gemiyi karşılama organizesini yürüten İHH Başkanı Bülent Yıldırım, bugün Siirtliler.Net’in İstanbul’daki ofisini ziyaret ederek karşılama programıyla ilgili detaylı bilgiler verdi.

“Şehit yakınları, yaralılar ve gemide olan diğer aktivistlerle beraber basın mensupları gemiye binecekler. Çanakkale’den yola çıkacak gemide 9 saatlik bir yolculuk öngörüyoruz. Gemi içerisinde canlı yayın olacak. Sosyal medyada Facebook, Twitter gibi sitelerden bu işle görevli arkadaşlarımız tarafından devamlı paylaşımlar olacak. Gemiyi İstanbul Avcılar’a doğru yaklaşınca açıkta biraz bekleteceğiz. 9 şehidimizin resimlerinin bulunduğu 9 tane motorumuz Mavi Marmara’ya doğru gidip gemiyi teslim alacaklar. Bu arada da bütün bu faaliyetleri helikopterden de görüntüleyeceğiz.

Daha sonra gemi Sarayburnu’na doğru gelecek. Sarayburnu açıklarında birçok motorla karşılanacak. İnsanlar sahilde ve limanda bekleyecekler. tarihi karşılama - mavi marmara gemisiOrada konuşmalar olacak. Gelen yabancı aktivistler de konuşacaklar. Gemide saldırı esnasında bulunan yabancı aktivistlerden Müslüman, Hristiyan, Yahudi olanlar da olacaklar. Bazı sanatçılarımız marşlar, ezgiler söyleyecekler. Her taraf bayraklarla donatılmış olacak.

Mavi Marmara’nın Ayın 26’sında buraya getirilmesinin diğer bir sebebi de biliyorsunuz 27 Aralık’ta dökme kurşun operasyonu adı altında fosfor silahlarıyla İsrail, Gazze’ye saldırmış ve çoluk-çocuk herkesi katletmişti. O savaşın yıldönümünde Dünya’nın her tarafında protesto gösterileri düzenlenecek. Biz Mavi Marmara’yı 26’sında hem karşılayacak hem de 27’sindeki bu saldırıyı da protesto etmiş olacağız. 1 hafta boyunca Mavi Marmara, limanda bağlı kalacak ve ziyarete açık olacak.

SİİRT, İBRAHİM BİLGEN AĞABEYİMİZİ KAZANMIŞTIR

Kalabalık iyi olmalı, çünkü İsrail bunu çok dikkate alıyor. O nedenle herkesi davet ediyoruz. Bilhassa Siirtlileri davet ediyoruz. Çünkü Siirt bir şehit vermiştir, İbrahim Bilgen ağabeyimizi kazanmıştır. Artık Siirt, Filistin’in bir tapusudur.

Bu Mavi Marmara’yla beraber Arap, Kürt, Türk, Çerkez, Boşnak kim olursa olsun Dünya’nın vicdanı birleşmiştir. İnşallah Pazar günü alanda da bunu hep birlikte göreceğiz. Siirt halkına da desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. İnsanlık için hem maddi hem manevi olarak büyük güç oluşturdular.

Pazar günü iyi bir kalabalık toplanırsa daha sonra yapılacak filolar için çok anlamlı olacak.”

Bu haber toplam 2379 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!