1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İftiracı KESK başkanı özür dilemelidir
İftiracı KESK başkanı özür dilemelidir

İftiracı KESK başkanı özür dilemelidir

Gerçeklere göz kapayarak uydurma ifadelerle haber yapmayı alışkanlık haline getirenlerin uzattığı mikrofona konuşan KESK Başkanı Lami Özgen’in Memur-Sen’e yönelik itham ve iftira fırsatını bihakkın kullanma telaşı fazlasıyla hissediliyor.

A+A-

Çalışma hayatını çatışma ortamına dönüştürmeye çalışan KESK Başkanı Özgen, KHK ile kamu görevinden çıkarılma işlemlerinden yola çıkarak yürütülen darbe soruşturmalarını sulandırmaya, FETÖ ve PKK’ya örtülü destek sunmaya, süreci zehirlemeye ve 15 Temmuz sonrası oluşan ‘Yenikapı Ruhu’nu zedelemeye gayret etmektedir. Lami Özgen’in, son dönemde terör örgütlerinin PR’ını yapmakla nam kazanan Cumhuriyet gazetesine verdiği röportaj baştan aşağıya karalama ve altını dolduramadığı boş iddialarla doludur. Memur-Sen’i yalan ve iftiralarla karalayan, hedef gösteren, tezviratla itibarsızlaştırmaya çalışan Özgen’in amacı, terör koalisyonuna ve işbirlikçilerine malzeme sağlamaktır.

Açıklamasında, açığa alınmaların ardından 4 öğretmenin intihar ettiğini ileri süren Özgen, alçakça bir şekilde söz konusu intiharların sorumlusu olarak Memur-Sen’i göstermektedir.  Asıl amacı, toplum mühendisliği ile Konfederasyonumuza karşı psikolojik harp yürütmek olduğu demecindeki ifadeleriyle belgelenen Özgen, öyle anlaşılıyor ki, bizleri, verdiğimiz haklı mücadeleden gerçek dışı, iftira ve husumet içeren iddialarla caydıracağını düşünüyor. Böyle düşünenler dün olduğu gibi, bugün de hezimete uğrayacaklardır. Bizim tavrımız da, çağrımız da nettir, iddiasını ispatlamayan şerefsizdir.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY/PKK mensuplarının kamu görevinden uzaklaştırılması sürecinde Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen, kamuoyuna yaptığı açıklamada, “Haklarında açığa alınma/görevden uzaklaştırma işlemi tesis edilen öğretmenlerden haklarında herhangi bir adli soruşturma/kovuşturma ve/veya idari soruşturma/inceleme yürütülmeyenlerin görevlerine iade edilmesi, masumların daha fazla mağdur edilmemesi, eğitimin verimliliği ve devamlılığı açısından elzemdir” demiştir. Aynı şekilde Genel Başkanımız Ali Yalçın, ilgili bakanlıklarla yaptığı görüşmelerde, çeşitli platformlarda ve medyada defalarca “Kamu FETÖ’den tamamen temizlenmeli, yeni mağduriyetlere fırsat verilmemeli, masumlara görevi iade edilmelidir. Biz mazlumların, masumların yanındayız. Darbe ve terör ile ilişkisi olan herkesin de karşısındayız” diyerek net tavrımızı göstermiştir. Bu duruş arşivlerde kayıt altındadır.

Lami Özgen, hak olanı savunması, haklı olanın yanında durmayı tercih etmesi gerekirken, yaşanan intihar olayını istismar ederek, araçsallaştırmaktadır. Diğer taraftan, üslubu ve sarıldığı şiddetin diliyle de terör örgütü propagandası yaparak, sahayı terörize etmeye çalışmaktadır.

Özgen, Memur-Sen’i hedef göstermektedir. Çünkü Memur-Sen’in haklı ve tutarlı duruşu, maskelileri açığa çıkarmaktadır. Memur-Sen güneşi Türkiye üzerinde parladıkça KESK gibi yapıların karanlık yüzleri tebarüz etmektedir.

Özgen, Memur-Sen’e saldırmaktadır. Çünkü Memur-Sen, vesayet, terörizm ve emperyalizm karşısında sahih ve tutarlı bir tavra sahiptir. Memur-Sen’in bu hakikatli duruşu, sahte antiemperyalistleri, terör sevicileri, terör örgütlerinin vesayeti altındakileri deşifre etmektedir.

Özgen, Memur-Sen’i hedef göstermektedir. Çünkü Memur-Sen, hiçbir eyleminde, hiçbir tavrında terör örgütlerinden, karanlık odaklardan sufle almamıştır. Aksine Memur-Sen, terör örgütlerinin ve karanlık odakların kirli emellerini deşifre etmiştir.

Özgen, Memur-Sen’i karalamaktadır. Çünkü Memur-Sen, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde meydanlara ilk çıkan ve 27 gün boyunca alanlardan ayrılmayan bir konfederasyondur. Bu tavrıyla Memur-Sen, sahte darbe karşıtlarının foyasını da ortaya çıkarmıştır.

Binlerce okul çağı öğrencisini ölüme gönderen, öğretmenleri tehdit eden ve öldüren, ülkeyi karanlık bir iç savaşa çekmeye çalışan PKK’yı kınayamayanların, darbeyi kınarken bile darbecilerin adını anmayıp darbeyi sulandırmaya kalkanların bugün sahte bir insan hakları söylemiyle bir intihar olayı üzerinden Memur-Sen’i karalamaya kalkışmaları ve tartışmaların içine çekmeye çalışmaları komik olduğu kadar da trajik, bir o kadar da ahlaksızcadır.

Memur-Sen olarak, bu ahlaksız tavrı şiddetle kınıyor, Özgen’i Memur-Sen ailesinden ve Türkiye’den özür dilemeye davet ediyoruz.

Her türlü hukuki hakkımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız. 

Bu haber toplam 2503 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!