1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İdris Yıldız, Siirt Saadet Partisi’nden aday adayı
İdris Yıldız, Siirt Saadet Partisi’nden aday adayı

İdris Yıldız, Siirt Saadet Partisi’nden aday adayı

Siirt Saadet Partisi'nde İl Sorumlusu İdris Yıldız Milletvekili aday adaylığı için müracaat etti.

A+A-

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı göreviyle birlikte Siirt İl Sorumluluğunu yürüten İdris Yıldız, Milletvekilliği seçimi için Siirt’te Saadet Partisi'nden aday adayı oldu.

İdris YILDIZ kimdir?

1975 yılında Siirt Çatılı (Sinep) Köyü'nde doğdu. İlköğretim ve İmam-Hatip Lisesi’ni Siirt’te okudu. Daha sonra eğitim için İsveç’e yerleşti. İsveç’te İslam diniyle alakalı eğitim öğretim görevlerinde bulundu.  Ayrıca İsveç İslam Gençlik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Osmanlı idris yıldız - siirt milletvekili aday adayıFutbol Kulübü Kurucusu ve Kulüp Başkanlığını yaptı.  Malmö Milli Görüş Gençlik Başkanlığı, Danimarka Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanlığı, İsveç Yeşiller Partisi’nde aktif görev aldı ve değişik derneklerde başkanlık yaptı.

2004 İsveç’te yapılan Belediye seçimlerinde Yeşiller Partisi’nden Malmö’de Belediye Meclis üyeliğini kazandı. (Sosyal İsler Departmanında) görev yaptı. İsveç’te ulusal bir firmada Genel Müdürlük yaptı. 10 sene İsveç’te kaldırdıktan sonra tekrar Türkiye'ye döndü. İsveç’te İsveç dili ve edebiyatı olmak üzere bunun yanı sıra İngilizce eğitimi aldı. Ayrıca Türkiye'de ilahiyat ön lisans okudu. Bunun yanı sıra ticaret ve yöneticilik yaptı. Halen Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrıca Siirt il sorumluluğu görevini sürdürmektedir. 2009 Siyonist İsrail’in Gazze’ye saldırmasıyla birlikte CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde FİLİSTİN KOORDİNATÖRÜ olarak Gazze’ye giderek aktif görev aldı. Halen Filistin koordinatörlük görevini yürütmektedir. Arapça, Kürtçe İsveççe, Norveççe ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuğu babasıdır.

Bu haber toplam 3721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!