1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İçişleri Bakanlığından Valiliğe uyarı
İçişleri Bakanlığından Valiliğe uyarı

İçişleri Bakanlığından Valiliğe uyarı

Terör örgütü Pkk’nın kış yapılanmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı, Valiliğe gönderdiği genelgede uyarılarda bulundu.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, aralarında Siirt’in de bulunduğu 32 Valiliğe ‘Güvenlik Tedbirleri’ başlıklı bir genelge göndererek uyarılarda bulundu.

Yürütülen başarılı operasyonlar sonucu bölücü terör örgütünün nefes dahi alamadığının, yiyecek sıkıntısı çektiğinin belirtildiği genelgede örgütün kış yapılanmasının önlenmesi amacıyla yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakılmamasını istediği öğrenildi.

'UN, ŞEKER SATIŞI TAKİP EDİLECEK'

Genelgede, yürütülen başarılı operasyonlar sayesinde özellikle BTÖ'nün, temel gıda ve yaşam malzemesi temini konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığı belirtilerek, BTÖ mensuplarının temel gıda  ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla yayla dönüşlerinde alınacak güvenlik önlemleri şu şekilde ifade edildi:

"Yayla ve meraların vatandaşların kullanımına açılması ile birlikte terör örgütüne yardımcı olabilecek kişilerin terör örgütü mensuplarına erzak ve yaşam malzemesi sağlamalarını önlemek için gerekli tedbirler alınacak. Yayla dönüşlerinde vatandaşların artan yaşam malzemelerinin terör örgütü mensuplarınca alınabileceği düşünülerek yaylada bırakmamaları konusunda uyarılacak. BTÖ mensuplarının lojistik  faaliyetlerine yardım eden  ve erzak götüren işbirlikçilerinin genellikle yol kontrollerinde ana yollar yerine ara ve tali yolları kullanması nedeniyle bu yolların denetimine ağırlık verilecek. Kolluk kuvvetlerince toptan satış yapan yerler ile büyük marketlerden ve bakkallardan alınan dikkat çekici un, şeker, konserve, helva, reçel vb. gıda ve yaşam malzemelerin satışı takip edilecek ve istihbarata ağırlık verilecek. Yol kontrollerinde kamyonet, panelvan, minibüs gibi şüpheli araçlar detaylı aramalardan geçirilecek. Terör örgütü tarafından kullanılması muhtemel gıda ve yaşam malzemelerini aracında bulunduran şahısların yerleşim yeri ile yol güzergahı ve kaç kişilik malzeme götürdüğü hususları ayrıntılı sorgulanacak."

Bu haber toplam 2361 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!