1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İbrahim Hakkı Hz.lerinin öğrencileri Tillo’yu ziyaret etti
İbrahim Hakkı Hz.lerinin öğrencileri Tillo’yu ziyaret etti

İbrahim Hakkı Hz.lerinin öğrencileri Tillo’yu ziyaret etti

Şehrimizde yeni açılan Siirt İbrahim Hakkı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okullarının ismini aldıkları İsmail Fakirullah Hz.lerinin öğrencisi İbrahim Hakkı Hz.lerini türbegahlarında ziyaret ettiler.

A+A-

Öğrenci ve Öğretmen ilişkisinin Allah sevgisi ile yoğrularak ne büyük bir ilme sahip olunabileceğinin en iyi örneklerinden biri olan Öğretmen İsmail Fakirullah Hz. ve Öğrenci İbrahim Hakkı Hz. arasındaki ilahi düsturlarla çizilmiş ilim öğrenme disiplinin sırlarını kavramak için Tillo’yu ziyaret eden öğrenciler yapılan bu geziden son derece memnun olduklarını her fırsatta dile getirdiler.

Okul yetkilileri gezi hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

Okulumuza ismi verilen, İslami ilimler ve müspet bilimlerde yapmış olduğu çalışmalarla tarihe mal olmuş, ışık hadisesi ile öğrencinin öğretmene olan saygının sembol ismi olarak kabul gören mümtaz şahsiyet, İbrahim Hakkı hazretlerinin medfun olduğu türbe ve kalenin okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencileri tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde ziyaret edilmesi, ebediyete irtihal etmiş büyüklerimize ve öğretmenlerimize gösterilmesi gereken saygının, vefanın genç nesillerin zihnine yerleştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Bu haber toplam 2653 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!