1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İbrahim Bilgen şehadetine ilk mesaj Demirkıran’dan geldi
İbrahim Bilgen şehadetine ilk mesaj Demirkıran’dan geldi

İbrahim Bilgen şehadetine ilk mesaj Demirkıran’dan geldi

İnsani yardım gemisinde bulunan ve İsrail’in özel yetiştirilmiş askerleri tarafından şehid edilen İbrahim Bilgen’in şehadet haberine ilk mesaj Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’dangeldi.

A+A-

Haberimizin ardından Siirtliler.Net’i arayarak duygu ve düşüncelerini Siirtliler.Net okuyucularıyla paylaşan Afif Demirkıran şu ifadelere yer verdi:

Hemşehrimiz İbrahim Bilgen’in şehadet  haberini sitenizden öğrenmiş bulunmaktayım. İbrahim Bilgen kardeşimizin şehadeti kabul olsun. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Barbarlığı en şiddetli şekilde lanetliyoruz, acımız çok büyük. Gazzelilerin huzura kavuşuncaya kadar, haklarını elde edinceye kadar, kendi özgürce yaşayacakları ülkelerine kavuşuncaya kadar aklı selim insanların bu mücadeleye ortak olması lazım. Başbakanımızın da çok anlamlı bir şekilde ifade ettiği gibi tüm dünya sırt çevirse bile Türkiye, Gazze halkının arkasında olacaktır. Bu bir hak mücadelesidir, özgürlük mücadelesidir. Ama İsrail’in eli kana bulanmıştır. Bütün dünyanın en şiddetli şekilde tavır alması ve İsrail’i yalnızlaştırması gerekiyor. Sadece bir kınama değil en üst seviyede suçlular cezalarını buluncaya kadar, Filistin topraklarından çekilinceye kadar tüm dünya ülkelerinin tavrının devam etmesini istiyoruz. Fert olarak, parti olarak, hükümet olarak ve ülke olarak diplomatik yollarla bu mücadeleyi devam ettirmemiz lazım. Duygusal tepkileri çok iyi anlıyoruz. Duygusal tepkilerin hepsi samimi duygulardan kaynaklanıyor.”

Bu haber toplam 3608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!