1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hz.Veysel Karani Sempozyumu başladı
Hz.Veysel Karani Sempozyumu başladı

Hz.Veysel Karani Sempozyumu başladı

Uluslar arası Hz.Veysel Karani Sempozyumu ve Anma Etkinlikleri dün saat 14.00’te başladı.

A+A-

Dün (18.05.2011, Çarşamba) saat 14.00’te Hz.Veysel Karani Külliyesi avlusunda Ebru Sanatı ve Ney dinletisiyle başlayan program saat 20.00’de sahneye çıkan Serdar Tuncer ve ardından da Dursun Ali Erzincanlı’nın şiir dinletileriyle devam etti. Saat 15.00’te etkinlik alanını ziyaret Siirt Valisi Musa Çolak ebru sanatının yapılışını izledi.

hz.veysel karani sempozyumu

Vali Çolak burada yaptığı konuşmada; “İnanç turizmini geliştirmeye yönelik sempozyum şu saat itibariyle başlamıştır. Geçmişimizi bilip ders almalı ve geleceğe bakmalıyız. Bu tür etkinliklerimiz birlik ve beraberliğimizi aynı zamanda pekiştirmeye yöneliktir. Valiliğimiz himayesinde gerçekleştirilen sempozyumda Kaymakamımıza, Vakıflar Bölge Müdürümüze, muhtarlarımıza emeklerinden, katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

hz.veysel karani sempozyumu

Vatandaşların katılımının yüksek olduğu etkinlikte sahneye çıkan Dursun Ali Erzincanlı’nın şiirleri dinleyenlerin gönüllerini mest etti.

Siirt Valiliği himayesinde Baykan Kaymakamlığınca yürütülen etkinlikler kapsamında bu yıl ilk defa 10 yabancı 30 yerli akademisyenin katılacağı sempozyum 20-21 Mayıs tarihlerinde devam edecek.

HZ.VEYSEL KARANİ SEMPOZYUMU - SİİRT

MEDLIFE HASTANESİ ve MURAT MARKET’E TEŞEKKÜRLER

Sempozyumun yerel sponsorlarından MEDLIFE HASTANESİ ile MURAT MARKET’e vatandaşlar teşekkür etti. Uluslar arası Veysel Karani Sempozyumu Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), SİSKAV ve GAP İdaresi Başkanlığı tarafından, Sempozyum sonunda basılacak kitap ise Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından finanse edilmektedir.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ABARTILI BULUNDU

Etkinliğin yapılacağı alana yaklaşık 100-150 mt. kala demir bariyerlerle kordon çeken ve araçların geçişine izin verilmemesi, etkinliğin yapılacağı alanda, katılımcılarla iç içe uzun namlulu otomatik silahlarla Jandarma’nın dolaşması ve alanın içindeki yüksek yerlere keskin nişancıların yerleştirilmesi vatandaşlar tarafından gereksiz bir görüntü olarak değerlendirilerek abartı olduğu ifade edildi.



Sempozyumun akademik desteği ise Şarkiyat Araştırmaları Derneği tarafından sağlanmaktadır.

hz.veysel karani anma sempozyumu - siirt

Bu haber toplam 2481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!