1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Huzuru bozmak isteyenler TEM’e takıldı
Huzuru bozmak isteyenler TEM’e takıldı

Huzuru bozmak isteyenler TEM’e takıldı

Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri gerçekleştirdiği bir dizi operasyonda PKK adına faaliyet gösterenleri gözaltına aldı.

A+A-

BASIN BÜLTENİ

OLAY-1 12 Haziran 2011 günü yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) nin desteklediği yedi (7) bağımsız adayın, Yüksek Seçim Kurulunca adaylıklarının iptal edilmesi sonucu protesto amaçlı Ülkemiz genelinde PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne müzahir kesimler tarafından izinsiz yürüyüşler gerçekleştirilmiş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Emniyet Birimlerimize yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar tertip edilmiş, terör örgütü ve elebaşı Abdullah ÖCALAN lehine yasadışı sloganlar atılmıştır.

Bu çerçevede, 20.04.2011 günü ilimiz merkezinde PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına, yolu trafiği kapatan ve yasadışı slogan atan şahıslar olduğu tespit edilmiş ve yapılan çalışmalar sonucunda C.K ve Ş.K isimli şahıslar yakalanmış olup, Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda her iki şahıs da gözaltına alınmıştır.

Adı geçen şahıslar, haklarında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte, 22.04.2011 günü sevk edildikleri Siirt Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanmışlardır.

 

OLAY-2 Müdürlüğümüzce PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün İlimizde faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik iltisaklı kurumlarca yapılan çalışmalarda; terör örgütü yandaşları tarafından Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun BDP (Barış ve Demokrasi Partisi) nin 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde desteklediği bazı bağımsız adaylar ile ilgili verdiği yasaklama kararını protesto etmek amacıyla güvenlik güçlerimize ait bina ve araçlar ile işyerlerine yönelik eylem yapma ve bu kapsamda bol miktarda Molotof hazırlamayı planladıkları şeklinde bilgiler alınmıştır.

Bu çerçevede 20.04.2011 günü ilimiz merkezinde PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına bir grup tarafından yolların, çöp konteynırları, taşlar ve kaya parçalarıyla trafiğe kapatıldığı, lastik yakılmak suretiyle yoldan geçişlerin engellendiği ve yasadışı sloganların atıldığı bilgisi alınması üzerine Müdürlüğümüz görevlilerince yasadışı olarak eylemi gerçekleştiren şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda K.T,  İ. K, S.Ş, K.D ve H.S isimli şahıslar yakalanmış olup, yaşları küçük olan K.T ve H.S isimli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.

Yakalanan şahısların yakalandıkları bahçe içinde yapılan kontrolde; müdahale edilen eylemde kullanıma/atılmaya hazır soda şişelerine hazırlanmış fitilli şekilde çok sayıda Molotof ve Molotof yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.

Adı geçen şahıslar hakkında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte 22.04.2011 günü çıkarıldıkları Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerinin alınmasına müteakip K.T ve İ.K isimli şahıslar serbest bırakılmış olup; S.Ş., K.D. ve H.S. isimli üç şahıs ise çıkarıldıkları Siirt Asliye Hukuk Mahkemesince tutuklanmışlardır.

Bu haber toplam 2751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!