1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Huzura Atılan Mayınları Lanetliyoruz
Huzura Atılan Mayınları Lanetliyoruz

Huzura Atılan Mayınları Lanetliyoruz

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Siirt Şubesi, Hakkari’de meydana gelen hain saldırıyı kınadı.

A+A-

Huzura Atılan Mayınları Lanetliyoruz

Huzur ve barış ortamından rahatsız olanlar yine hain yüzünü ortaya çıkardı. Hakkâri Durankaya beldesi yakınlarında yola yerleştirilen mayının patlaması sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 9 sivil vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve birçok vatandaşımızı yaralanması bizleri derinden üzmüştür. Hain saldırıyı lanetliyor,  bu tür saldırıların asla amacına ulaşamayacağını bir kez daha yineliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin ileri demokrasi ve barış için önemli adımlar attığı şu günlerde, huzur ve barış ortamını sabote etmek için vatandaşlarımızın hayatına kasteden kanlı karanlık güçlerin bu tür provokatif eylemlerle barışa ve huzura dinamit koymaya devam etmektedir.

Milletimiz artık demokrasinin tüm kurum ve kuruluşları ile yerleştiği, barış ve huzurun hakim olduğu bir Türkiye arzusundadır. Buna engel olmak isteyenlere, milletimiz asla müsaade etmeyecektir. Her terör ve provokatif eylemde mesele aydınlanmadan önce, bir önkabulle bir tarafın aklına örgüt, öbür tarafın ise devlet içindeki karanlık güç geliyor.

Önkabullerin değişmesi olayların süratle aydınlamasına bağlıdır. Masum dokuz insanımızın ölmesine minicik yavrularımızın da ağır yaralanmasına neden olan son terör olayına ilişkin akla ilk gelen yine aynı kuşkular oldu. Hepimiz sorduk: Masum sivilleri hedef alan insanlıktan nasibini almamış, kara vicdanlı hangi el patlattı o mayını?  Kamuoyu vicdanını rahatlaması açısında olayın bir an önce aydınlatmasını arzuluyoruz. Diyanet-sen olarak barış ve huzurun olmasını yüce Allahtan temenni ediyor, terörün ve şiddetin her türlüsünü lanetliyoruz. Hakkari’deki mayınlı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar yüce Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Ve yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Abdulhakim ŞENDUL

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Siirt Şubesi

Şube Başkanı

Bu haber toplam 1935 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!