1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hürriyet’in Yalçın Bayer’i Siirt Valisini topa tuttu
Hürriyet’in Yalçın Bayer’i Siirt Valisini topa tuttu

Hürriyet’in Yalçın Bayer’i Siirt Valisini topa tuttu

Hürriyet Gazzetesi’nin yazarlarından Yalçın BAYER köşe yazısında Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK’ü kabadayıya benzetirken, Siirt’e de bir fiske vurmayı ihmal etmedi.

A+A-

Yalçın BAYER, 10 Şubat 2010 tarihli yazısında bir okuyucu mektubundan yola çıkarak Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK’ü omzunda paltosuyla dolaşan bir kabadayıya benzetir. Maksat üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi belli değil fakat aynı gazete kameralar karşısında dans edip, dansözlükler yapan Amerikan başkanlarına methiyeler düzmesi, “Bir Devlet Başkanı, dansözlük yapmamalı” şeklinde yorum yapmaması üzüm ile bağcı arasındaki ilişkiye ışık tutuyor.

 

Yalçın BAYER, ekmeğini yediği Aydın DOĞAN’ın milyon dolarlık yatları için “ülkemizde yüzbinlerce işsiz insan varken milyon dolarlık yatlar da neyin nesi?” diye yorum yapamamasını anlayabiliyoruz ancak Siirt’in en önemli Turizm kaynağı olabilecek olan alanlarımıza kaynak yatırılmasını eleştirmesine anlam veremiyoruz. Vali Şentürk’ün ilimizin inanç turizmini canlandırmaya yönelik yapmış olduğu yatırımları son derece yerindedir, gereklidir.

 

Vali Şentürk, Siirtliler.Net’e gönderdiği savcılık tehditlerini,

Hürriyet Gazetesi’ne de gönderecek mi?

 

Son olarak Siirt Valiliği’nin, Yerel Basınımızdan kendileri hakkında aykırı yazılar yazanlara karşı kurduğu sindirme politikalarının benzerini acaba Hürriyet Gazetesi’nin köşe yazarı Yalçın BAYER’e de gösterip göstermeyeceği ise merak ediliyor. Vali Şentürk, önceki aylarda kendisinin “Devlet Adamlığı Ciddiyeti” ile ilgili bir eleştiri yazısından dolayı Siirtliler.Net’e yaptığı “Savcılık Tehditlerini ve Tekzip Yazılarını” acaba Yalçın BAYER’e de gönderecek mi?

 

İşte Yalçın BAYER’in köşe yazısı

 

Siirt valisi omzunda palto ile dolaşamaz

Tillo’daki türbelere 20 milyonluk onarım

 

“YALÇIN Bey, ben bir pazarlamacıyım, geçenlerde yolum Siirt’e düştü. Siirt, eski Siirt’ten çok uzağa düşmüş. Fukaralığı anlatmaya gerek yok. İş yaptığım kişiler önce Vali Necati Şentürk’ten yakındılar. ‘Bir Vali paltosu omzunda dolaşır mı?’ dediler. ‘Gazetecilere bildirin de belki vazgeçer’ diye konuştular. Geçen gün bir maçı izlerken sırtından düşen paltoyu arkadaki koruması ikide bir düzeltiyormuş... Vali ‘kabadayı’ değil ki? Yoksa, Kasımpaşalılığa mı özeniyor? Vali Beyimiz, Siirt’in yakınındaki Aydınlar (Tillo) İlçesi’ni çok seviyor anlaşılan. Biliyorsunuz Erzurumlu İbrahim Hakkı, İsmail Fakirullah, Şeyh Hamza El Kebir, Şeyh Mücahit, Gavsul Memduh Hazretleri ve Evliya Zemzem’ul Hassa’nın türbeleri bulunuyor. Duvarları ve türbeleri onarmak için 20 milyon liralık harcama yapılacağını duyunca şaşmamak elde değil; bu kadar yoksulluk varken... Hangi fondan bu paranın geldiği merak ediliyor. Açıkçası, Emine Erdoğan’ın Siirt’i çöküyor. AKP’lilerin çarşıya çıkacak halleri yok. Halk AKP’ye küskün. Vali Beyimiz ile AKP İl Başkanı ‘yakın’ gözükmüyorlar ama İspanya’ya geziye giderken bir arada oluyorlar. Eline büyük fırsat geçen CHP Genel Merkezi hâlâ uyuyor. CHP’nin ismine güven duyuluyor ama bir gayret gözükmüyor. CHP o ivmeyi yakalarsa, Siirt gibi yerde AKP’yi alt edebilir. Size bir özet sundum, teşekkür ederim.”

 

Bu haber toplam 4705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!