1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Hucurat Hareketi Siirt’te Liselilere Kudüs Konferansı verdi
Hucurat Hareketi Siirt’te Liselilere Kudüs Konferansı verdi

Hucurat Hareketi Siirt’te Liselilere Kudüs Konferansı verdi

3 Dilli Kentten Güzelin Üçüncüsü Kudüs’e sloganıyla Liselilerle Kudüs Zamanı isimli konferans dün akşam TÜRGEV Konferans salonunda gerçekleşti.

A+A-

Başkanlığını Tillolu İsmail Hakkı Toprak hocanın yapmış olduğu Fakirullah-Der isimli dernek tarafından organize edilen konferansa 8 lisenin pansiyon öğrencileri davet edildi. Hucurat Hareketi Yöneticilerinden ve gazetemizin Genel Yayın yönetmeni Eyüp Güzel tarafından verilen konferansın sunuculuğu Musa Doğrusever hoca tarafından yapıldı.

İl Müftüsü Ahmet Altıok tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda Fatih Gültekin tarafından canlı olarak Filistin ilahisi okundu. Kısa metrajlı bir animasyon filminin izlenmesinin ardından konuşmacı olarak sahneye davet edilen Eyüp Güzel, Filistinlilerin toprak sattığı gibi bilgilerin yalan olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Kudüsümüzü, işgal edenler bizim zihinlerimizi de işgal ettiler. Coğrafyalarımızı işgal edenler bize aynı zamanda banane Kudüsten, Filistinden, Suriyeden, Şamdan, Halepten demeyi de öğrettiler. Bizleri Kürt, Türk, Arap diye parça parça yaptılar. Okumadığımız için Filistinlilerin topraklarını sattı yalanına iman ettik. Namazın şehri, Miracın şehri, Kurbanın şehri Kudüs’ü ne yazık ki unuttuk. Sadece İsrail saldırdığında aklımıza geliyor.”

Programa Siirt Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Butur, İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saraç Batur ile ilimizin sevilen kanaat önderlerinden Tillolu İsmail Hakkı Toprak hoca eşlik ettiler.

musa-dogrusever.jpg

lise2-001.jpg

lise3-001.jpg

lise4-001.jpg

lise5.jpg

Bu haber toplam 2063 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum