1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hilal Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonası’na Uğurlandı
Hilal Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonası’na Uğurlandı

Hilal Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonası’na Uğurlandı

4-7 Mart 2010 tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak olan Gençler Türkiye Grekoromen Güreş Müsabakaları’na ilimizi 14 sporcuyla temsil edecek olan Hilal Spor Kulübü, dün gece Kayseri’ye uğurlandı.

A+A-

Dün akşam Yolbaş Turizm’in, Adanalı Lokantası’nda verdiği ve Siirtliler.Net’in de katıldığı moral yemeğinden sonra genç güreşçilerimiz Kayseri’ye doğru yola çıktı.

 

Takımın başında bulunan Siirt’in ilk Milli Sporcusu ve Milli Takım Antrenörü Şakir Kayaalp şunları dile getirdi;”Türkiye Şampiyonası’na tesis sıkıntısından dolayı gençlerimizi istediğimiz şekilde hazırlayamadık. Ama her şeyden önce önemli olan, gençlerimizin güreşten uzak kalmamaları. Şampiyona’ya götürdüğümüz genç güreşçilerimiz arasında Milli Takımlarımızda ilimizi temsil eden 5 sporcumuz da bulunmaktadır.”dedi.

 

güreşçiler

 

SİİRTLİLER.NET

 

Avrupa’da da 3. olan eski Milli Sporcumuz Kayaalp, çok sıkıntı yaşadıklarını, ailelerden de tepki aldıklarını dile getirerek, bu konuyla ilgili; “Siirtliler.Net’te yayınlanan bazı haber ve köşe yazılarınızda belirtildiği gibi çok sıkıntı yaşıyoruz. Tesislerin olmaması bizim durumumuzu güçleştiriyor. Tesislerin olmayışından dolayı ailelerden de şikâyetler alıyoruz. Gençlerimize sahip çıkmak zorundayız. Bugüne kadar gerek 1. Lig’de olsun, gerekse de Avrupa ve Dünya’da olsun yüzlerce müsabakaya katıldık. Ama ilk defa buruk bir şekilde sporcularımızı bir Şampiyonaya götürüyoruz. Bu da beni üzüyor. Ayrıca Siirtliler.Net’e de bugüne kadar bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Biz Siirtliler.Net Ailesi de size başarılar dileyerek şöyle diyoruz:

Siirt tarihinde ilk Milli Sporcu, ilk Milli Antrenör, Avrupa 3.’sü sporcularımıza böyle mi sahip çıkılıyor? Hangi başarısından söz edeceğimizi bilemediğimiz bir Fadıl Akgündüz’e sahip çıkanların yanında başarıları yurt çapında konuşulan Güreşçilerimizin hiç mi kıymeti yok diyoruz ve mesajın doğru adreslere ulaştığını umuyoruz.

 

 

Bu haber toplam 4029 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!