1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hilal Spor Kulübü ile Güreş’te 2. Lig’deyiz
Hilal Spor Kulübü ile Güreş’te 2. Lig’deyiz

Hilal Spor Kulübü ile Güreş’te 2. Lig’deyiz

08-09 Nisan 2010 tarihlerinde Ankara / Yaşar Doğu Spor Salonu’nda yapılan Büyükler Serbest ve Greko-Romen Güreş 2. Ligi’ne terfi müsabakaları sona erdi. İlimizi temsil etmek üzere Ankara’daki müsabakalara katılan Hilal Spor Kulübü, imkânsızlıklara rağme

A+A-

Ferdi başarılarda 4 güreşçisi yarı final oynayarak Siirt’i en iyi şekilde temsil eden Hilal Spor Kulübü, ilimizi 2. Lig’de temsil etmeye hak kazandı.

HELVACIOĞLU’NUN DESTEĞİ GÜREŞÇİLERİMİZİ CESARETLENDİRDİ

Siirtli güreşçilerimizi yerinde izlemek üzere Ankara / Yaşar Doğu Spor Salonu’nda hazır bulunan Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, güreşçilerimizin konaklama ve yemek masraflarının da tümünü karşıladı. Salona gelişi sırasında ismi anons edilen Helvacıoğlu’nu tüm antrenör, güreşçi ve izleyiciler uzun bir süre alkışladılar.

 

“SPORCULARIMIZA DESTEK OLMAK, HERKES GİBİ BENİM DE GÖREVİMDİR”


Helvacıoğlu, Siirtli güreşçilerin tesis sorununun çözümünde son aşamaya gelindiğini belirterek “İlimizi bugüne kadar güreşte Milli takımlarda da en iyi şekilde temsil eden sporcularımıza destek olmak, herkesin olduğu gibi benim de görevimdir. İlimizi bundan sonraki günlerde 2. Lig’de temsil edecek olan Hilal Spor Kulübü’nün tesis sorununu önümüzdeki günlerde çözüme kavuşturacağız” dedi.

 

“VEKİLİMİZİN ZİYARETİ HEPİMİZİ DAHA DA CESARETLENDİRDİ”

Hilal Spor Kulübü Antrenörü Şakir Kayaalp; “Siirt Milletvekili Sayın Yılmaz Helvacıoğlu ve Siirt Valisi Sayın Necati Şentürk bugüne kadar bizleri yalnız bırakmadılar. Yılmaz Bey’in gelip müsabakaları yerinde izlemesi bizlere mutluluk verdi. Desteğinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bizleri Ankara’da ziyaret ederek yalnız bırakmayan Siirtli hemşerilerimize ve Siirt’ten müsabakaları yerinde izlemek üzere gelen Siirtliler.Net’e ve onların şahsında tüm Siirt basınına teşekkür ederim.” dedi.

Müsabakaların sona ermesinden sonra diğer 28 takımın antrenör, güreşçi ve izleyicileri, Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu’nun müsabakaları yerinde izlemesiyle ilgili “İnşallah bu örnek davranışı bundan sonra bizim vekiller de sergiler” demeleri gözlerden kaçmadı.

İki gün süren müsabakalar ardından takım sıralamaları şöyle oluştu;

Greko-Romen Stilde;
1.Kayseri Şeker Spor
2.Ankara Kızılcahamam Bld.Spor
3.Aksaray Akademi Spor
4.Ordu Gençlik Spor
5.İstanbul Başaklar Spor
6.Adana Ceyhan Bld.Spor
7.Siirt Hilal Spor
8.Kocaeli Gölcük Bld.Spor
9.Burdur Emniyet Spor
10.Isparta Bld.Güreş İhtisas Spor
11.Ordu SHÇEK Spor
12.Malatya Bld.Spor
13.Konya Selçuklu Bld.Spor
14.İstanbul Arnavutköy Bld.Spor

Bu sonuçlar ile Serbest Stilde İlk 5 Takım, Greko-Romen Stilde ise ilk 8 Takım 2.lige yükselmiş oldular.

2009-2010 Sezonu Büyük Erkekler Serbest Güreş 2.Ligi Müsabakaları 17-18 Nisan 2010 tarihlerinde Yozgat İli / Bozoklar Spor Salonunda, Greko-Romen Güreş 2.Ligi Müsabakaları ise Ankara'da Yaşar Doğu Spor Salonunda yapılacaktır.

Bu haber toplam 5030 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!