1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Heyet olarak ilk kez Siirt adına Ankara’ya gidildi
Heyet olarak ilk kez Siirt adına Ankara’ya gidildi

Heyet olarak ilk kez Siirt adına Ankara’ya gidildi

Geçtiğimiz hafta 3 Ocak Salı günü, Siirt heyeti Ankara yolunu tuttu. Tamamen Siirt’in menfaatine yönelik bir araya gelen Siirt heyeti taleplerini Ankara’ya ilettiler.

A+A-

Aralarında Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ile Osman Ören, Siirt Valisi Musa Çolak, STSO  Başkanı Güven Kuzu, İl Sanayi Müdürü Fahrettin Aktaç, STSO yöneticisi Özgür Çalapkulu, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Nurullah Geyik’un bulunduğu heyet Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştüler.

Yapılan görüşmede 5 ana konu gündeme geldi.

1) Çağrı Merkezi
2) Pervari-Çatak Yolu
3) Eruh Yolu
4) Siirt Havayoluyla ilgili İstanbul’a direk seferler düzenlenmesi
5) Kurtalan Demiryolu’nun Siirt’e ve Habur’a bağlantısı

Yapılan görüşmede daha kısa sürede sonuç alınabilecek bir proje olması nedeniyle Çağrı Merkezi’ne öncülük tanındı. Çağrı merkezleriyle Türkiye genelinde 16 bin kişi daha istihdam edilecek. Yapılan toplantının ardından birkaç gün sonra Ankara’da Turkcell Genel Müdürü ile tekrar bir görüşme yapılarak çağrı merkezinin Siirt’e kurulmasıyla ilgili detaylar görüşüldü. Projenin hayata geçmesi halinde Siirt’te ilk etapta 100 kişilik bir istihdam alanı doğacak.

Görüşülen aslında öteden beri gündemde olan fakat bir türlü bitirilemeyen projelerle ilgili durum tespitinin yapılacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 1790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!