1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Heyelana karşı istinat duvarı örülüyor
Heyelana karşı istinat duvarı örülüyor

Heyelana karşı istinat duvarı örülüyor

Siirt Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde olası sel felaketlerinde yaşanabilecek heyelan ve yol göçmelerinin önüne geçebilmek için istinat duvarı örüyor.

A+A-

Şiddetli yağışların etkisiyle oluşabilecek sel felaketinin can ve mal kayıplarına yol açmaması için özverili ve kararlı bir çalışma performansı ortaya koyan Siirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, kentin yüksek seviyesindeki Alan, Ulus ve Conkbayır mahallelerindeki birçok farklı noktalarda yürütülen çalışmalarla heyelan tehlikesi arz eden bölgede beton istinat duvarı örme işi başlatıldı. Gerek iki yol arasında gerekse civarda bulunan yerleşim alanındaki evler için tehlike oluşturabilecek bölgede beton duvar işlemi başlatılırken, birçok kesimdeki uç noktalara ise korkuluklar monte ediliyor.

Halkın yağışlı hava koşullarında tedirgin olmasına duyarsız kalmayarak ivedi çalışmalar başlatan Fen İşleri, yapımına başladığı istinat duvarı ile mahallede heyelan ve yol göçmelerine karşı can ve mal güvenliğinin sağlanacağını kaydettiler.

Fen İşleri ekipleri, çalışmalarına ara vermeden devam ettikleri istinat duvarı ile korkuluk monte çalışmasının en kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.
 

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!