1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. HES Heyeti, Eteker’i makamında ziyaret etti
HES Heyeti, Eteker’i makamında ziyaret etti

HES Heyeti, Eteker’i makamında ziyaret etti

4 Ocak 2010 Pazartesi günü Çetin Hidroelektrik Santrali (HES) yapımıyla ilgili sosyal inceleme yapmak üzere ilimiz Siirt’e gelen heyet Milli Eğitim Müdürü T.Fikret ETEKER’i makamında ziyaret etti.

A+A-

Yapılan ziyarette bölge halkı ile yaşanması muhtemel sıkıntılar, eğitim konusunda bölgeye nasıl bir destek verileceği, barajın yaşam kalitesini nasıl etkileyeceği, nitelikli insan gücünün temini noktasında nasıl katkı sağlanabileceği ve bölgedeki öğrenci ve anne-babalarının eğitimi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Proje kapsamında nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi veya eğitilmesi noktasında yardım alabileceklerini söyleyen Bayan KATE, barajın bölge insanı için çok önemli katkılar sağlayacağını ve baraj yapımını 2010-2015 yılları arasında tamamlanmayı planladıklarını dile getirdi.

 

Firma adına görüşmede bulunan Dr.Kate MEADWS (Sosyal Ekonomist) ve Ankara Üniversitesinden Doç.Dr. Nilay ÇABUKÇUKAYA bu görüşmenin olumlu geçtiğini dile getirerek Milli Eğitim Müdürü Eteker’e teşekkür etti.

 

Baraj yapımı; %80 hissesi bulunan Stakraft A.Ş. (Norveç) firması ile Çetin A.Ş. ortaklığında gerçekleştirilecektir.

 

Bu haber toplam 2589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!