1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Hemşerimiz Muhammed Kiraz’ın Batınilik ve Gazzali kitabı
Hemşerimiz Muhammed Kiraz’ın Batınilik ve Gazzali kitabı

Hemşerimiz Muhammed Kiraz’ın Batınilik ve Gazzali kitabı

İstanbul’da öğretmenlik yapan Siirtli hemşerimiz Muhammed Nurullah Kiraz’ın “Batınilik ve Gazzali Eleştirisi” isimli eseri Erva Kitap’tan çıktı.

A+A-

Yenikapı’daki Siirt Günlerinde kendisine tahsis edilen bir masada kitap imzalayan kişi dikkatim içekmişti.

Eyüp Güzel / Siirtliler. NET

Yanına yanaştım, önce kitabın ismine ve kapağında yazan yazarın ismine baktım. “Muhammed Nurullah Kiraz siz misiniz?” diye sorduğumda “evet hoşgeldiniz” cevabını aldıktan sonra kısa süreli bir sohbete daldık. Alçakların Çağlayan Adliyesi’nde geçtiğimiz yıllarda şehid ettiği Savcı Kiraz’ın akrabası olduğunu öğrendim. Kitap kendisinin yüksek lisans çalışmasıymış. Kitabın yazılıp tamamlanması ve baskı aşamasına gelmesi yaklaşık 1 yıl kadar sürmüş. Kitabından 1 tane imzalı olarak aldım ve teşekkür ederek ayrıldım.

Muhammed Nurullah Kiraz kimdir?

İstanbul’da öğretmenlik yapan Muhammed Nurullah Kiraz, 1973’te Gaziantep’te doğdu. İlkokul 5. Sınıfta iken babasının tayini nedeniyle memleketi Siirt’e yerleşti. İnönü ilkokulunda 5. Sınıfı bitirdi. Ortaokul ve liseyi Siirt İmam Hatip Lisesinde okudu. 1996 yılında Isparta İlahiyat Fakültesini kazandı ve 2001’de mezun oldu. 2004’te Siirt’te öğretmenliğe başladı. 2014’te “Gazzalinin Batınilik Eleştirisi” adlı Yüksek Lisansını Kelam Anabilim dalında yaptı. 2016 yılında İstanbul Esenyurt Tevfik Bey Ortaokuluna atandı ve halen burada öğretmenlik yapıyor. Yazarımız “Gençlere İtikad Dersleri” adlı bir kitap çalışması bulunuyor.
batinilik-ve-gazzali.jpg

Bu haber toplam 2465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum