1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hemşehrimiz Metin Yılmaz’dan Yurtkur etkinliği
Hemşehrimiz Metin Yılmaz’dan Yurtkur etkinliği

Hemşehrimiz Metin Yılmaz’dan Yurtkur etkinliği

Yurtkur Bölge Müdür Vekili ve aynı zamanda Diyarbakır Siirtliler Derneği (DİSİDER) Başkan Yardımcısı Metin Yılmaz, kurumunun 50.Yıl dönümü münasebetiyle Diyarbakır’da muhteşem bir Türk Sanat Müziği konseri verdi.

A+A-

Ankara’dan gelen 38 kişilik Yurtkur T.S.M.  Korosundan personel ve öğrenciler Siirtli hemşehrimiz Metin Yılmaz’ın gayret ve girişimleriyle Diyarbakır’ın tarihi ve turistik mekanları gezdirildi. Siirt misafirperverliğiyle Metin Yılmaz tarafından ağırlanan sanatçılar daha sonra akşam müzik şöleninde bir araya geldiler. Konserden önce bir konuşma yapan Yurtkur Bölge Müdür Vekili hemşehrimiz Metin Yılmaz aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Sayın Emniyet Müdürüm, Sayın Daire Başkanlarım. Kıymetli Kurum Amirlerim, Değerli Mesai Arkadaşlarım ve sevgili Öğrenci Kardeşlerim.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 50.Yıl kutlamaları çerçevesinde Türk Sanat Müziği Korusunun, Diyarbakır Bölge Müdürlüğümüzce organize edilerek ilimizde bu  konserin verilmesini sağlayan Genel Müdürümüz Sayın Hasan ALBAYRAK’a şahsım ve tüm personelim adına teşekkür ederim.

Burada şunu belirtmek isterim, 2003 yılından bugüne Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çok şey değişti.   8 yılda 182 yeni modern yurt bloklarının inşa edilmesi ve bu yurtlardan 1000 kişilik modern bir yurdun da ilimizde yapılıyor olması, Öğrenci kredilerinin % 433 oranında artırılması ve en önemlisi de bilgi ve teknoloji çağında olmamızdan ötürü kurumun bu konuda da çok büyük mesafeler katederek isminden söz ettirmeye başlaması ve adeta popüler bir kurum halini alması göğsümüzü kabarttığını ifade etmek istiyorum.

Daha önce fazla tanınmayan ve hatta yurtkur’a atanan memurların bir şekilde ayrılmak istediği bir dönemden, 5102 sayılı kanunun çıkarılması sağlanarak kurum çalışanlarının özlük haklarında yapılan iyileştirmeler ve son yıllarda geçirdiği değişimle, modern yüzü, ülkemizin her yerinden fark edilen, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu herkesin çalışmak istediği bir kurum halini almıştır.

İşte bütün bunların Mimarı, kurumun hizmet çıtasını yükselterek kuruma saygınlık kazandıran saygıdeğer Genel Müdürümüz Hasan ALBAYRAK’a  tüm kurum çalışanları olarak teşekkürü bir borç bilip kendilerini saygı ile selamlıyor ve alkışlıyoruz.

Bu haber toplam 3403 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!