1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP’nin yeni Siirt Vekili polisle tartıştı
HDP’nin yeni Siirt Vekili polisle tartıştı

HDP’nin yeni Siirt Vekili polisle tartıştı

Henüz mazbatasını almamış olan HDP’nin Siirt Milletvekili Besime Konca, Siirt’te polisle tartışınca hiç beklemediği bir cevap aldı.

A+A-

Önceki akşam Siirt’te devriye görevi yaptığı sırada polise silahlı saldırıda bulunan 2 PKK’lıdan biri öldürülmüş bir diğeri de yaralı olarak sağ ele geçirilmişti. Ölü ele geçirilen PKK’lının cenazesini beklemek için hastaneye giden Siirt HDP milletvekili Kadri Yıldırım ile mazbatasını henüz almamış olan Besime Konca ve Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, hastane önünde bulunan polisten rahatsız oldular.

“SİZ TÜRKİYE VEKİLİSİNİZ”

Hastane önünde polisten rahatsız olan HDP’li vekiller ve belediye başkanı polisle tartışmak istediler. Ancak soğukkanlılığını hiç bozmayan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Öcal, HDP’li vekillere ve belediye başkanına “Devletin aleyhinde, devlete kusur çıkarmış adamın cenazesine gelmişsiniz. Siz Türkiye vekilisiniz. Vekil olarak bize yardımcı olacağınız yerde problem çıkarıyorsunuz.” Dedi ve devlet aleyhine yasadışı slogan atılırsa müdahale edeceklerini söyledi.

Hastanede bulunan hasta ve yakınlarının tedirgin olmaması istemiyle sloganlara ve alkışlara müsaade etmeyeceğini belirten Emniyet Müdürü “biz burada vatandaşın güvenliğini sağlamak zorundayız." dedi. 


Bu haber toplam 6871 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!