1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. HDP'nin Bismil’deki Cizre yürüyüşüne kimse katılmadı
HDP'nin Bismil’deki Cizre yürüyüşüne kimse katılmadı

HDP'nin Bismil’deki Cizre yürüyüşüne kimse katılmadı

HDP ve BDP teşkilatları bölgedeki artan çatışmalara karşı yüzde 88 oy aldıkları Bismil’de yürüyüş yaptı. Yürüyüşe 100 kişinin katılması dikkatlerden kaçmadı.

A+A-

HDP’nin yüzde 88 oy aldığı 100 bin nüfuslu Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Cizre için yaptıkları destek yürüyüşüne 100 kişi katıldı.

TEKRAR MÜZAKERE BAŞLATILSIN ÇAĞRISI

HDP ve DBP ilçe teşkilatları son günlerde bölgede artan ve Cizre’deki çatışmalar için yürüyüş gerçekleştirdi. HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Diyarbakır DBP il Yöneticisi Nesim Gültekin, Bismil Belediye eş başkanları, DBP, HDP ilçe eş başkanları ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 100 kişi, Bismil Belediyesi yakında bulunan boş alana kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında "Saray savaş istiyor, barışı biz inşa edeceğiz" pankartı açılırken, "Barışı bizler inşa edeceğiz", "Her şeye rağmen barış" ve "AKP faşizmine karşı direneceğiz" dövizleri taşındı. 

Yapılan açıklamalarda ise barışta ısrar edecekleri belirtilirken, Abdullah Öcalan ile görüşülerek müzakerelerin tekrardan başlatılması çağrısında bulunuldu.

bismil-hdp.jpg

Bu haber toplam 4504 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!