1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP'liler Fransa'da Türkiyeyi karalamaya çalışınca Aktay söz aldı
HDP'liler Fransa'da Türkiyeyi karalamaya çalışınca Aktay söz aldı

HDP'liler Fransa'da Türkiyeyi karalamaya çalışınca Aktay söz aldı

Avrupa Konseyi’nde kendi ülkesi Türkiye’yi hedef alan HDP’li Ertuğrul Kürkçü’ye AK Partili Yasin Aktay’dan tarihi cevap: “Kürtlerle değil terör örgütü Pkk ile savaşıyoruz”

A+A-

Fransa’daki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki toplantıda konuşma yapan HDP’li İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürtçü’nün kendi ülkesine yönelik karalayıcı sözlerinin ardından Özgür Demokratlar Grubu adına söz alan Siirt Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, HDP’li Kürkçü’ye tarihi cevap verdi.

Kürkçü’nün Türkiye’yi küçük düşürücü sözleri üzerine Aktay şu ifadelerde bulundu: “Türkiye bu değil. Türkiye bilakis savaş mağduru çocuklara yardımıyla ön plana çıkan bir ülkedir. Ne yazık ki benden önce çıkan konuşmacı açıkça dezonformasyon yapıyor. Güneydoğu’da Pkk terör örgütü yıkıcı faaliyetler içerisindedir. Devlet ise yaraları sarmakla uğraşıyor. Devleti sanki Kürtlere karşı savaşan bir devlet gibi gösteriyorlar. Ben Kürtlerin de oyunu almış bir milletvekiliyim. Bu savaş Kürt halkına karşı değil, bilakis benden önceki konuşmacının propagandasını yapmaya çalıştığı Pkk terör örgütüne karşıdır.”

Kaynak: Fransa Gazetesi

Bu haber toplam 2232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!