1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hdp’li vekiller Siirt’te çok öfkelendi
Hdp’li vekiller Siirt’te çok öfkelendi

Hdp’li vekiller Siirt’te çok öfkelendi

Çok sayıda Hdp milletvekili Siirt’te yapmak istedikleri eylem için parti tabanından katılımın istedikleri oranda olmaması hayal kırıklığı meydana getirdi.

A+A-

Aralarında Siirt vekili Besime Konca olmak üzere Hdp’nin Grup Başkanvekili İdris Baluken, ile Hdp’nin diğer vekilleri Ertuğrul Kürkçü, Leyla Güven, Hatip Dicle, Ayşe Acar Başaran heyet olarak Siirt’e geldiler.

DEMİRTAŞ GELECEK DİYE GÜNLERDİR SOSYAL MEDYADA DUYURU YAPILDI

Günlerdir Siirt’e gelecek Hdp heyetinin arasında parti eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olacağına ilişkin sosyal medyada paylaşımlar ve duyurular yapıldı. Ancak kalabalık bir şekilde gelen Hdp’li vekiller arasında Demirtaş yoktu.

Hdp Siirt il binası önünde toplanan heyetine il ve ilçe tüm teşkilatların yöneticileri ve yakınları eşlik ettiler. İzin alınmadan yapılan yürüyüşte grup içerisinde terör örgütü lehine slogan atılması üzerine polis defalarca uyarmasına rağmen yürüyüşe ve terör örgütü lehine sloganlar atılmaya devam edildi. Bunun üzerine polis tazyikli suyla gruba müdahale etti. Hdp’li vekillerin Siirt’te çok öfkelendikleri dikkatlerden kaçmadı.

hdp-vekiller1.jpg

Bu haber toplam 5709 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!