1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP’li Besime’ye Mecliste müthiş ayar
HDP’li Besime’ye Mecliste müthiş ayar

HDP’li Besime’ye Mecliste müthiş ayar

HDP’nin Siirt vekili Besime Konca, teröristlerle mücadelede güvenlik güçlerini eleştirince, meclis kürsüsünde Ak Parti’nin bayan milletvekilinden müthiş ayar geldi.

A+A-

HDP’nin Siirt Milletvekili Besime Konca, TBMM kürsüsünde teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerini eleştirdi. Güneydoğu’nun kimi birçok yerinde çukurlar kazarak ve barikatlar kurarak hayatı yaşanmaz hale getiren, kendi ülkesinin polisine, askerine ve vatandaşına hain tuzaklar kuran terör örgütü Pkk’ya hiçbir söz söyleyemeyen HDP’li Besime, meclis kürsüsünde “Panzeri, topu niçin oraya… Çiçek mi topluyorlar bunlar burada?” diye eleştirince ummadığı bir cevapla karşılaştı.

“O ÇUKURLAR ÇİÇEK EKMEK İÇİN Mİ?”

HDP’nin Siirt vekilinin bu çıkışına cevap hemcinsi olan Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz’den geldi. İnceöz, meclis kürsüsünde şu yanıtı verdi:

“Biraz evel bize burada hatip soru sordu. Ben aynı soruyu şöyle sorayım; Oradaki teröristler, terörist gruplar, sözde orada haklıların devrimci savaşını başlatanlar acaba oradaki çukurları; hendek demiyorum bakın, çukurları çiçek ekmek için mi kazdılar? Bu sorunun cevabını versinler bu kürsüden”


işte o konuşmaların görüntüleri...


Bu haber toplam 4587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!