1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hdp'den Chp'ye çağrı, omuz omuza yürüyelim
Hdp'den Chp'ye çağrı, omuz omuza yürüyelim

Hdp'den Chp'ye çağrı, omuz omuza yürüyelim

Hdp başkanı Selahattin Demirtaş, gezi dayanışması etkinliğinde yaptığı açıklamada Chp'ye çağrıda bulunarak "beraber omuz omuza yürüyelim" dedi.

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gezi Dayanışması" etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Burada yaptığı konuşmada, Gezi olaylarında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin ailelerinin oluşturduğu platformun derneğe kavuşuyor olmasından memnuniyet duyduğunu, buna ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyen Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti:


EL ELE VERMEMİZ LAZIM

"Parlamentoda yüreği halk için, halktan yana, ezilenler için, emekten yana, ötekileştirilmişler için atan her kardeşimizin el ele vermesi lazım. CHP'de var biliyorum, partimde var biliyorum. Bugün el ele veremeyeceksek.

"ŞEHİTLERİMİZİN EMRİ BUDUR"

İttifaktan söz etmiyorum, bir birleşmeden söz etmiyorum, omuz omuza, yan yana yürümekten söz ediyorum. Her yerde bunu yapmanın zamanı geldi, geçiyor. Annelerin talimatı, şehitlerimizin emri budur. Yapacaksak eğer geciktirmeyelim. Bu son derece mümkündür. Bu zor değildir, lüks değildir, tarihi bir zorunluluktur."

Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!