1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Siirt mitingi gerçekleşti
HDP Siirt mitingi gerçekleşti

HDP Siirt mitingi gerçekleşti

Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katıldığı Siirt mitinginde onbinleri bekleyen HDP yöneticileri, getirttikleri 2 sanatçıyla miting alanını canlı tutmaya çalıştılar.

A+A-

24 Haziran 2018 seçimlerine sayılı günler kala HDP, Siirt’te Eş Genel Başkan düzeyinde miting düzenledi. Eş Genel Başkan Pervin Buldan’ın katıldığı miting Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. HDP Siirt Milletvekili Adayları Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş ve Hayrettin Şen’in katıldığı mitinge ayrıca Nurcan Değirmence ve Fikret Goyi isimli şarkıcılar da sahne aldılar.

Buldan, miting alanında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Barış, özgürlük, kadın, çocuklar ve geleceğimiz için yola çıktık. 16 yıldır AKP, geleceğimizi çaldı. Siirtliler, Erdoğan’a siyaset kapısını açtı. Şimdi ise kapatacak. Enişte Siirt’ten oy alamayacak. Sandığa gömecek Siirtliler. 16 yıldır Siirtliler zannetti ki barış ve özgürlük gelecek. Siirtliler Nevala Kasaba’yı unutmaz. Faili meçhulleri unutmaz. Oysa artık bu ülke acı ve savaş ile anılmamalıdır. Hepiniz bu siyasete dur demelisiniz. 

HDP’Lİ BULDAN: “SİİRT’E TEK BİR ÇİVİ YAPMADILAR”

Siirt halkının sorunları onları ilgilendirmez. Siirt’e tek bir yatırım ve çivi yapmadılar. Esnafı ve genci düşünmediler. Esnaf siftah yapmadan kapısına kilit vurmak zorunda kalıyor. Bunlar AKP’yi ilgilendiren konular değil. Onlar, Kürtlerin kazanımlarını nasıl yok edebilirim, kimliğini ve kültürlerini nasıl yok edebilirim diyorlar.”

Bu haber toplam 3091 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum