1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP Siirt Kongresinde yerel seçim mesajı verildi
HDP Siirt Kongresinde yerel seçim mesajı verildi

HDP Siirt Kongresinde yerel seçim mesajı verildi

HDP’nin Siirt İl Kongresi gerçekleşti. İl Başkanı Serdar Batur, eş başkan ise Ayşe Ekinci seçildi. Kongrede 2019’da yapılması planlanan yerel seçim vurgusu yapılarak “hazırız” mesajı verildi.

A+A-

Kongrede konuşan HDP’nin Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, terör örgütü Pkk’nın sözüm ona Kürtler adına yine Kürtlere yönelik yapmış olduğu katliamları örtbas etmek istercesine terörle mücadele eden iktidar partisi AK Parti’yi kastederek “faşizme teslim olmayacağız” ifadesinde bulundu.

“Yerel seçime hazırız, çalışmaların startını verdik”

Yerel seçimlere hazır olduklarının mesajını veren HDP’li vekil, “Önümüzde yerel seçimler var. Siirt çok önemli bir il. Siirt hak ettiği yerde değil. Siirt’te birçok alan ihmal ediliyor. Şu an bir kayyum oturuyor orada, borçların ve çeşitli iddiaların gırla gittiği bir konumda. Belediye başkanları tutuklu, bu seçimde tüm hukuksuzluğa karşı cevap verilecektir” dedi.

Beştaş, şözlerini şöyle sonlandırdı:

“Biz HDP olarak seçime hazırız. Ve seçimlere yönelik çalışmaların startını verdik. Çok güçlü bir çalışma ile köy köy dolaşarak bu faşizme teslim olmayacağımızı göstereceğiz. Onlara 24 Haziran’da verdiğimiz cevaptan fazlasını verebiliriz. Halkımızın gücüne güveniyoruz. Onların baskıları, kararlığımız karşısında kaybedecektir.”

Bu haber toplam 3342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
11 Yorum
İlgili Haberler