1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hayrettin Çakıcı’nın Ak Parti’den görev alması bekleniyor
Hayrettin Çakıcı’nın Ak Parti’den görev alması bekleniyor

Hayrettin Çakıcı’nın Ak Parti’den görev alması bekleniyor

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde MHP’den Siirt İl Encümen adayı olan Çakıcı’nın, Ak Parti’den görev alması bekleniyor.

A+A-

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde MHP’den Siirt İl Encümen adayı olan fakat yeterli oy toplayamayan Hayrettin Çakıcı, bir süredir Ak Parti’den kapıları zorlamaktaydı. MHP’den kazanamayacağının farkına varan Çakıcı, yerel seçimlerin hemen ardından Siirt ve Ankara merkezli Ak Parti camiasında ciddi bir kulis çalışmaları içerisine girdi. Kulis çalışmalarında ismini pişiren Çakıcı, Siirt kamuoyunda da ismini sürekli hafızalarda tuttu.

Ak Parti camiasında Siirt ve Ankara merkezli kulis çalışmalarını ekip halinde sürdüren Çakıcı’nın geçen zaman içerisinde yakın ekibinden kimi isimlerin kendisinden uzaklaştığı görüldüyse de nihayetinde Ak Parti Ankara Genel Merkez’e “Ben buradayım” demeyi başardı. Yakın çevresinin bu konuda önemli etkisi olduğu biliniyor.

Kulis çalışmalarını geçen seneden bu yana sürdüren Çakıcı, geçtiğimiz aylarda Ak Parti Siirt İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek Ak Parti’ye açıkça yeşil ışık yaktı. Çakıcı’nın Ak Parti’den adaylık düşünen her aday gibi önümüzdeki günlerde partiden görev alması bekleniyor. Referandum çalışmalarıyla ilgili görev alması beklenen Çakıcı’nın önümüzdeki aylarda ise Ak Parti’den Siirt milletvekilliği aday adaylığını açıklaması muhtemeldir.

Bu haber toplam 4709 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!