1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. HAYIR ÇARŞISI 13 Bin Vatandaşa ulaştı
HAYIR ÇARŞISI 13 Bin Vatandaşa ulaştı

HAYIR ÇARŞISI 13 Bin Vatandaşa ulaştı

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen HAYIR ÇARŞISI 13 bin vatandaşa ulaştı

A+A-

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren “HAYIR ÇARŞISI” yapılan yardımlar kapsamında; toplam 13 bin vatandaşa giyim yardımında bulundu. “Veren el Alan Elden Üstündür” sloganıyla başlatılan proje ile vatandaşlar arasında birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularıyla köprüler kuran Hayır Çarşısı’nda, bay-bayan ve çocuk giyimi yer alıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelimiz tarafından önceden tespiti yapılmış maddi durumu iyi olmayan aileler Hayır Çarşısına gelerek, kendilerine uygun kıyafetleri seçip ihtiyaçlarını Hayır Çarşısından gideriyorlar.

Siirt Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Hafta sonları hariç beş gün açık olan Hayır Çarşında 7’den 77’ye her yaştan vatandaş bedenine uyan kıyafeti alarak Çarşı’dan ayrılıyor. Çarşıya gelen aileler, kendilerine verilen bütçe ile ihtiyaçlarını diledikleri yapıp istedikleri ürünleri seçip alıyorlar. Yaklaşık 6 aydır kurulan Hayır Çarşısından bugüne kadar 13 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşarak, 650 bin parçadan oluşan giyecek, ayakkabı ve eşya yardımında bulunuldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yardımların aralıksız devam edeceğini belirtti.

Hayır çarşısından istedikleri kıyafetleri alan vatandaşlar Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve Siirt Belediyesine yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Bu haber toplam 1535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!