1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hayati Aras cinayeti hala aydınlatılamadı
Hayati Aras cinayeti hala aydınlatılamadı

Hayati Aras cinayeti hala aydınlatılamadı

17 Şubat 2010 Salı günü kaçırılarak öldürülen Siirtli Hayati Aras cinayetinin perde arkasındaki sır halen çözülebilmiş değil.

A+A-

47 yaşındaki Hayati Aras adlı Siirt Halenze’li vatandaşımız 17 Şubat 2010 Salı günü öğle saatlerinden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Siirt Merkez’de kaçırıldıktan sonra tabancayla öldürülmüş ve cesedi Nevvala Kasaba olarak ta bilinen Yeni Mahalle Teknik Elemanlar Sitesinin yaklaşık 300 metre uzağındaki çöplüğün yakınlarına atılmıştı.

SİİRTLİLER.NET

Ailesinin tüm aramalarına rağmen bulunamayan Hayati Aras’ın cesedi kaybolduktan sonra ertesi gün bir çoban tarafından bulunarak polise bildirilmişti.

17 Şubat’tan bu yana yapılan tüm soruşturmalara rağmen cinayetin arkasındaki sır perdenin aralanamamış olması öldürülen Hayati Aras’ın yakınlarının endişelerini arttırmaktadır.

BAĞTEPE (HALENZE)’LİLER DERNEĞİ

“BİR AN ÖNCE AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ”

 

Konuyla ilgili İstanbul’daki Bağtepe (Halenze)’liler Derneği adına Siirtliler.Net’e açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Remzi Şanlı : “Bu olay hepimizi derinden yaraladı. Faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruz. Başbakanımız Sayın Erdoğan’ın bu konudaki hassasiyetini biliyoruz. Başbakanımıza güveniyoruz. Sayın Valimiz Necati Şentürk’e ve Emniyet Müdürümüz Sayın Celali Topuz’a da bu olayın aydınlatılması yönünde inancımız tamdır. Ancak bugüne kadar henüz bir sonuç alınamamış olması ve faillerinin yakalanamamış olması bizleri endişelendirmektedir.” dedi.

 

Hayati Aras Cinayeti

Bu haber toplam 5836 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!