1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Havaalanı özel güvenlikçileri: “Mağdur edildik”
Havaalanı özel güvenlikçileri: “Mağdur edildik”

Havaalanı özel güvenlikçileri: “Mağdur edildik”

Siirt Havaalanında 2 yıl çalıştıktan sonra “boylarınız kısa” diye işten çıkarılan özel güvenlikçiler mağdur edildiklerini dile getirdiler.

A+A-

Siirtliler.Net’i ziyaret eden özel güvenlikçiler mağdur edildiklerini belirttiler. Adalet istiyoruz ve bu işin peşini de bırakmayacağız diyen özel güvenlikçiler, Siirtliler.Net’e aşağıdaki açıklamalarda bulundular.

“2 yıldır havaalanında işe başladık. Boylarımız ölçüldü, mülakatlar yapıldı ve aynı şirket ve kurum altında işe başladık. Şimdi boyumuz kısa bahanesiyle işten çıkarmaya çalıştılar. Devlet Hava Meydanları ve Siirt Valimiz bu olaya el koydular. Siirt Havaalanında heyet karşılığında boylarımızın ölçülmesine karar verildi. Heyet önünde yapılan boy ölçümlerinde 7 kişinin boylarının tutmadığı tespit edildi. Diğer arkadaşlarımızdan 55 kişiye teçhizatlarını verdiler ve işe aldılar. 10 gün sonra 3 kişinin daha işine son verildi. İşten çıkarmadan önce ne yazılı ne de sözlü bir ihbar olarak bize uyarı bile yapmadılar. 20 ay fiilen çalışmamıza rağmen işten çıkardıklarına tazminat ödemediler. İşe alınanlar arasında şirketin kendi sözleşmesindeki maddelere uymayan kişiler bulunuyor. Fiziği uymayan, yaş sorunu olan ve kilo sorunu olan insanlar halen çalışmaktalar. Biz bu işte adalet görmüyoruz.”

Bu haber toplam 4132 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!