1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hava kirliliğinde ilk 10 ildeyiz
Hava kirliliğinde ilk 10 ildeyiz

Hava kirliliğinde ilk 10 ildeyiz

Hava kirliliği ölçüm sonuçlarında ilimiz Siirt ilk 10 vilayet arasında bulunuyor.

A+A-

2009-2010 Kış dönemi kükürtdioksit hava kirliliği açısından ölçüm yapılan iller arasında ölçüm sonuçlarının yüksek seyrettiği ilk on kent arasında Tekirdağ, Bitlis, Bolu, Muğla, Edirne, Kırıkkale, Aksaray, Sivas ve Van olduğu ifade edildi.

Hava kirliliğinde partikül madde ölçüm sonuçlarının yüksek seyrettiği ilk on ilde ise Siirt bulunuyor. On il’de Siirt’in yanı sıra Iğdır, Karabük, Denizli, Çorum, Bolu, Batman, K.Maraş, Van ve Mardin bulunuyor.

Hava Kirliliğinin Kontrolü ve Önlenmesi genelgesinde yakıtlar, yakma sistemleri, motorlu taşıtlar, sanayi tesisleri, halkın bilgilendirilmesine ilişkin hükümler ve illerin kirlilik gruplamasının yer aldığına işaret eden yetkililer, şöyle devam etti:

“Genelgeyle kullanılacak yakıtlar için belgeler, analiz, denetim ve uygulanacak müeyyidelere ilişkin uygulamaları detaylandırılmıştır. İl Çevre ve Orman Müdürlükleri, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon içinde çalışma ve denetimler yapmaktadır. Kirliliğin yoğun olduğu illerde ilave önlemler alınarak, bu kirliliklerin azaltılmasına ilişkin çalışmalar yürütülmektedir.”

Bu haber toplam 2357 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!