1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hava kirliliği ilaç satışını arttırdı
Hava kirliliği ilaç satışını arttırdı

Hava kirliliği ilaç satışını arttırdı

Hava kirliliğinin yüksek seyrettiği ilk on ilde olan ve Bakanlık verilerine göre Kırmızı Çizgide bulunan Siirt’te vatandaşlar ne düşünüyor?

A+A-

Bacalara filtre takma zorunluluğu, kaçak kömürle mücadele gibi denetimlerin daha katı ve sık bir şekilde yapılması gerektiğini düşünen vatandaşlar göstermelik denetimlerle bu sorunun çözülemeyeceğinin de altını çiziyorlar.

SOLUNUM İLAÇLARINDA ARTIŞ

İlimizde özellikle akşam saatlerinde etkisini gözle görülür bir şekilde hissettiren hava kirliliği solunum hastalıklarından dolayı eczanelerde bu yönde ilaç satışlarının son yıllarda artış gösterdiği öğrenildi.

BAKANLIĞA GÖRE SİİRT KIRMIZI ÇİZGİDE

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesindeki veriler üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalarla çeşitli vilayetlerin hava kirlilik oranlarını çıkardık. Bakanlığın verilerine göre Siirt KIRMIZI ÇİZGİDE.

hava kirliliği

Peki, vatandaş ne düşünüyor.

yılmaz eryeşilYILMAZ ERYEŞİL: Son yıllarda şehrimizdeki hava kirliliği had safhaya ulaştı. Bu konuda nasıl bir çalışma var bilmiyorum ama böyle giderse sanırım hava kirliliği birçok yaşlı insanımız ve çocuklar hayati öneme sahip sağlık sorunları yaşayacaklar.

 

rauf veralRAUF VERAL: Müthiş derecede hava kirliliği var ve bundan bariz bir şekilde etkileniyoruz. Bu konuda yetkililer bir an önce acil çözüm üretmeli. Aksi halde sağlık problemleri daha da artacak. Kaçak kömür kullanımı ve filitresiz baca olayı hava kirliliğini tetikliyor. Bu konuda denetimler daha katı ve seri olmalıdır.

 

tahir turhanTAHİR TURHAN: Son birkaç yıldır hava kirliliği çok yüksek. Türkiye’de de ilk on il arasındayız. Yetkililer bu konuda neden çalışmalarda bulunmuyorlar anlamış değilim. Ama bir an önce hava kirliliğini tetikleyen unsurlara el atılmalıdır.

 

hüseyin başerHÜSEYİN BAŞER: Hava kirliliği yüzünden hastaneler solunum problemleriyle dolup taşıyor. Bu konuda hala bir çözül üretilememesi acı verici. Ayrıca memlekette herkese ithal kömür kullanacaksın diye dayatılma yapılırken sanırım kaçak kömür oranı hala eskisi gibi. Bir an önce apartmanlara baca filtreleri takma zorunluluğu getirilmeli. Aksi halde ileriki yıllarda birçok problem yaşamamamız işten bile değil.

halit gergefHALİT GERGEF: Özellikle akşam saatlerindeki hava kirliliği herkesi etkiliyor. Sağlık konusunda ciddi sorunlar meydana yaşanıyor. Bu konuda yetkililer bir an önce önlem almalı. Duyduklarımıza göre rahatsızlıklar had safhaya ulaşmış. Bu konuda ne önlemler alınacaksa bir an önce alınmalı.

Bu haber toplam 2048 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!