1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hastanelerin hijyeni WC'lerinden belli olur
Hastanelerin hijyeni WC'lerinden belli olur

Hastanelerin hijyeni WC'lerinden belli olur

Sağlık hizmetleri veren Devlet veya Özel hastanelerdeki hijyen anlayışı tuvaletlerinden belli olur.

A+A-

Hijyen, kurallarına hassasiyet gösterildiği kadar sağlanır. İnsan hayatının en hassas adreslerinden olan hastahaneler veya sağlık ocakları hijyeni en üst düzeyde sağlamak zorundadır. Yoğun hasta ve yakınlarının giriş çıkışı olan hastanelerde tuvaletlerin sıklıkla kullanılmasından dolayı çabuk kirlenme durumundadır. Eğer gereken titizlik hastane yönetimi ve personeli tarafından gösterilmezse hastaneler sağlık hizmeti veren yerler olmakla birlikte aynı zamanda bakteri üreten ve yaygınlaştıran kurummlar olmaya başlar.

HEM DEVLET HEM DE ÖZEL HASTANELER İÇİN DURUM AYNI

Hastanelerin hijyeni sağlamakta sahip olduğu zorunlu sorumluluk hem Devlet hem de Özel hastaneler için de geçerlidir. Hastane yönetimlerinin hijyen için gösterdikleri hassasiyetler o hastanelerin tuvaletlerinden de anlaşılabiliyor.

SİİRT'TEKİ HASTANELERİN RESİMLERİ PAYLAŞILACAK

İlimiz Siirt'te faaliyette olan gerek Devlet gerekse de Özel hastanelerin hijyen kurallarına uyup uymadığıyla ilgili "uyarı niteliğinde" bilgileri ve görüntüleri paylaşacağız. Bu hassasiyeti paylaşan okurlarımızdan şahit oldukları "temiz" veya "kirli" görüntüleri Siirtliler.NET ile paylaşımlar gelecektir.

Bu haber toplam 2785 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum