1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hastane caddesi esnafı dertli
Hastane caddesi esnafı dertli

Hastane caddesi esnafı dertli

Siirt Merkez’de bulunan Hastane Caddesi esnafı belediye ve trafik hizmetlerini göremedikleri için dertliler.

A+A-

Eğer siz veya bir yakınınızın Acil Servislik durumu var ve Acil Servise giden 1-2 cadde içinde Hastane caddesini kullanmak zorunda kaldıysanız Allah yardımcınız olsun. Çünkü bu cadde de bakımsızlığın yanı sıra tam bir düzensizlik hâkim.

Devlet Hastanesi ve Acil servise giden yol olduğu için adını buradan alan Hastane Caddesi esnafı dertlerini önceki belediye döneminde de defalarca dile getirmiş, şimdiki belediye yönetimine de benzer şikâyetlerini iletmişler. Ancak ne geçen dönem belediyesi ne de şimdiki belediye cadde esnafına çare olamamıştır. Esnaf tarafından belediyeye yapılan şikâyetlere Belediye yetkilileri sorumluluğu İl Koordinasyon Kurulu’na atmakla geçiştiriyor.

Kaldırımları neredeyse yol hizasına geldiği için caddenin yaya yolu ile araç yolu birbirine karışmış. Sağlı-Sollu parkeden araçlar yüzünden yayalar çoğu kez araç yoluna girmek zorunda kalıyor. Şehrin diğer caddelerinde bulunan ağaçlar budanmasına rağmen Hastane Caddesindeki ağaçlar budanmadığı için yer yer ağaçlar caddenin üstüne doğru kapanıyor ve yüksek araçların brandalarının yırtılmasına neden oluyor.

Temizlik konusunda bir sıkıntılarının olmadığını belirten cadde esnafı, kaldırım düzenlemeleri ve sağlı-sollu parkeden araçların denetlenmesini istiyorlar.

Umarız üç karışlık ama hayati öneme sahip bu caddeden gelen seslere Siirt Belediyesi ve Trafik Şube Müdürlüğü kulak verirler.

Bu haber toplam 3040 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!