1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Haşim Taşkıran, Siirtliler Federasyonu’na değindi
Haşim Taşkıran, Siirtliler Federasyonu’na değindi

Haşim Taşkıran, Siirtliler Federasyonu’na değindi

Siirtliler.Net’in gündeme getirdiği Siirtliler Federasyonu ile ilgili İstanbul’da ikamet eden Haşim Taşkıran, “Federasyonlar önemli bir yol gösterici misyona sahiptir” dedi.

A+A-

İstanbul’da yaşayan ve her fırsatta Siirtlilerin bir araya gelmesinin önemine vurgu yapan Haşim Taşkıran, Federasyon fikriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam İstanbul Bahçelievler İlçesinde, nezih bir aile ortamı olan Kültür Evi Cafe’de, Siirtliler.Net yöneticisi Eyüp Güzel’le sohbet eden Taşkıran, Siirtliler Federasyonu’nu değerlendirdi. İstanbul’da ilk kez düzenlenen ve yüzlerce hemşehrimizin bir araya geldiği Rıstak Futbol Turnuvalarına da değinen Taşkıran, “Hemşehrilerimizin çeşitli etkinliklerle bir araya gelmesi çok güzel bir şey. Siirtliler.Net toplumsal birlikteliklere hizmet ediyor.” dedi.

haşim taşkıran

Siirtliler Federasyonuyla ilgili haberleri de takip ettiğini dile getiren Taşkıran, şu açıklamalarda bulundu:

FEDERASYON YOL GÖSTERİCİ MİSYON TAŞIR

Federasyon konusu yerinde bir tespittir. Birlikteliğin, bir araya gelip ortak değerlerde hep beraber hareket etmenin yararları çoktur. Başka vilayetlerin yıllar önce federasyon çatısı altında bir araya geldiklerini biliyorum. Hem büyükşehirlerdeki hemşehrilerine hem de kendi memleketlerine önemli kazanımları oluyor. Siirt’te bireysel başarılara sahip önemli potansiyellerimiz var. Federasyon kurulması halinde memleketimizdeki potansiyellerimize sahip çıkılabilir. Siirtliler Federasyonu önemli bir yol gösterici misyon taşıyabilir.

FEDERASYONUN İSTANBUL MERKEZLİ OLMASINDA BÜYÜK YARAR VAR

Gündeme getirilen Siirtliler Federasyonu’nun kucaklayıcı olması gerektiğine de değinen Taşkıran, şu ifadelere yer verdi;
Federasyon kesinlikle Siirtlilik kimliğini temsil etmelidir. Siirt’te yaşayan herkesin başını sokabileceği bir üst çatı olmalıdır. Ayrımcı değil kuşatıcı olmalıdır. Siirt Merkez ve İlçeleriyle birlikte herkesin, hem hemşehrimizin temsil edilebileceği bir platform olmalıdır. Ayrıca Federasyonun İstanbul merkezli olmasında büyük yarar var. Çünkü İstanbul demek, Türkiye demektir.

Bu haber toplam 3527 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!