1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Haşim Öztanık İlköğretim Okulu ve Nilüferleri
Haşim Öztanık İlköğretim Okulu ve Nilüferleri

Haşim Öztanık İlköğretim Okulu ve Nilüferleri

Haşim Öztanık ilköğretim okulu son yıllarda eğitim anlamında gösterdiği üstün başarı varoşlardan nilüferlerin açmasına sebep oluyor…

A+A-

Son yıllarda Siirt genelindeki eğitim kalitesinin artması ve Türkiye genelin de derece girmesi ilimizdeki bütün okullar gibi Haşim Öztanık İlk Öğretim Okulu da haklı başarısını kutluyor. Son olarak SBS üç yılın ortalaması sonucunda Siirt üçüncüsü Muhsin Dayan kendi öğrencileri.

 

Varoş bir mahallenin okulunun olması yanı sıra 980 kişi gibi mevcut öğrenci kapasitesi ile diğer okullarımız gibi eğitimi konusunda bazı zorluklarla karşı karşıya kalması bile öğretmenlerinin öğrencilerine gösterdikleri ilgiden hiçbir eksiklik olmuyor. Son üç öğretim sezonun 95 öğrencisini çoğu Anadolu liseleri olmak üzere çeşitli liselere yerleştiren okul adeta varoş bir mahallenin nilüfer üreten bataklığı gibi okul müdürü Mansur Danış öğrencilerini ve okulunu anlatırken gözlerinde öğretmenleri olarak verdikleri emeklerin karşılığı alma sevincini hemen belli ediyor.

Mansur Danış öğrencileri ve okulu için şunları söylüyor hemen ‘Bizim okul bir varoş okulu öğrencilerim ilk etapta okula uyum sağlamakta zorlanıyorlar. Ama okul hayatını gördükten sonra hemen uyum sorununu çözüyorlar bir de velilerden öğrencilerini destekleme noktasında inanılmaz bir destek alıyoruz. Özellikle öğrencilerimizden başarıyı gören veliler daha fazla destek vermeye çalışıyorlar buda bizi çok mutlu ediyor. Genel olarak SODES projelerinden destek almaya çalışıyoruz. Birçok öğretmenim de fedakârlıklarda bulunarak öğrencilerimize mesai sonrası kurslar veriyor. Kurslar ve etüt için özel sınıflar açtık ve öğrencilerimizin de bunlardan bilinçli bir şekilde faydalanması bizleri oldukça mutlu ediyor. Okulumuz da öğretmenlerimiz ile beraber okulumuza bir kolej havası yaratabilmek için çabalıyoruz. Bu konuda başarılı olmak içinde eksik eğitim gereçlerini temin edebilirsek sanırım başarı konusunda daha fazla başarılı olabileceğiz nitekim Siirt genelinde en fazla kitap okuma başarısı bizim öğrencilerimize ait. Önümüzdeki dönemde SBS de olan başarımız daha fazla artacak çünkü şu anda 350 puanın üzerinde 32 öğrencimiz var bunlar önümüzdeki dönemde istediğimiz başarıyı bizlere sağlayacaklarından eminim’ dedi

 

Son yıllarda artan eğitim kalitesinin bir parçası olan Haşim Öztanık ilköğretim okulu önümüzdeki dönemlerden de verdiği eğitim sonrasında başarılarından söz ettirecek gibi.

 

 

 

Bu haber toplam 3877 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!