1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hangi parti kaç kişi topladı?
Hangi parti kaç kişi topladı?

Hangi parti kaç kişi topladı?

Hangi parti kaç kişi topladı?Emniyet, mitinglerde toplanan insan sayısı tartışmalarına son noktayı koydu.

A+A-

Hangi parti kaç kişi topladı?

Emniyet, mitinglerde toplanan insan sayısı tartışmalarına son noktayı koydu.

 

 

İSTANBUL:

12 Haziran'da yapılacak seçimlere sayılı günler kala partiler son mitinglerini yapıyor. Milletvekili sayısı itibari ile en fazla ilginin gösterildiği illerin başında ise hiç şüphesiz İstanbul geliyor. AK Parti, CHP ve MHP İstanbul mitinglerini yaptı. Üç parti de mitinglerini Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme meydanında yaptı. Aynı anda 500 bin kişinin biraraya gelebildiği meydanda şimdiye kadarki en büyük kalabalığı AK Parti'nin topladığı ortaya çıktı. CHP'nin 1 milyon kişi iddiaları ise yalanlandı. Emniyet kaynaklarına göre, İstanbul'da 1 milyon kişiyi alabilecek büyüklükte bir alan yok. Kazlıçeşme meydanında yapılan mitinglerdeki katılımı helikopter vasıtasıyla tespit eden Emniyet kesin rakamları açıklayarak tartışmalara son noktayı koymuş oldu.

İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - KAZLIÇEŞME: 400 BİN
CHP - KAZLIÇEŞME: 82 BİN
MHP - KAZLIÇEŞME:25 BİN

İZMİR:

Şimdiye kadar İzmir Gündoğdu Meydanı'ndaki en büyük kalabalığı CHP eski lideri Deniz Baykal 2007 seçimlerinde topladı. Baykal'ın mitingine 200 bin kişi katıldı. 12 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi İzmir Gündoğdu Meydanı'nda miting düzenleyen Başbakan Erdoğan ise kendi rekorunu kırdı. AK Parti İzmir mitinginde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na büyük fark attı.

İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - GÜNDOĞDU MEYDANI: 140 BİN
CHP - GÜNDOĞDU MEYDANI: 45 BİN


DİYARBAKIR:

Seçimlerde sonucu en fazla merak edilen illerden birisi de Diyarbakır. Başbakan Erdoğan'ın büyük önem verdiği Diyarbakır mitingi, terör örgütü ve BDP'nin tehditlerine rağmen gerçekleştirildi. Erdoğan'ın " Sivas'ın doğusuna geçemiyorlar" sözü ile eleştirdiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de uzun bir aradan sonra ilk kez Diyarbakır'da miting yaptılar.


İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - İSTASYON MEYDANI: 40 BİN
CHP - İSTASYON MEYDANI: 4 BİN 500
MHP - İSTASYON MEYDANI: 5 BİN


bugun.com.tr

 

Bu haber toplam 5147 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!